Projekty instalacji oświetleniowych na terenie małopolski

Coraz większa liczba właścicieli budynków użytkowych dąży do optymalizacji mediów zużywanych na ich terenie. Jest to związane z rosnącymi cenami zakupu poszczególnych dóbr. Dodatkowo optymalizacja pozwala poprawić warunki funkcjonowania na terenie określonego obiektu. Niezależnie od przeznaczenia nieruchomości w pierwszej kolejności warto przeprowadzić audyt, który pozwoli określić, które obszary wymagają natychmiastowej poprawy.

Zalety oświetlenia LED-owego

oświetlenie led małopolskaPierwszym sektorem z reguły są odbiorniki energii elektrycznej. W wielu przypadkach istnieje możliwość ich wymiany na bardziej energooszczędne modele. Przykładem może być chociażby oświetlenie led małopolska jest regionem, na terenie którego wiele firm wykonało już taką modernizację. Oprawy bazujące na diodach elektroluminescencyjnych są zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne żarówki. Można tutaj wspomnieć chociażby ich trwałości, która wynosi często dziesiątki jeśli nie setki tysięcy godzin świecenia. Dodatkowo diody LED są w stanie generować duży strumień świetlny przy stosunkowo niewielkim poborze mocy. Należy pamiętać, że w zależności od docelowego zastosowania pod uwagę należy wziąć również inne parametry zarówno optyczne jak i elektryczne diod. Ważna jest między innymi temperatura barwowa, a także współczynnik oddawania barw.

Nie bez znaczenia jest również kąt rozsyłu światła. Jeśli chodzi o trwałość zastosowanego rozwiązania to ważna jest również obudowa, w której jest umieszczone źródło światła. W przypadku opraw, które mają być montowane na zewnątrz budynku to powinny one posiadać wysoki stopień ochrony IP obudowy. Dodatkowo sama obudowa powinna być wykonana z materiałów odpornych na oddziaływania atmosferyczne takie jak chociażby promieniowanie słoneczne, opady czy zmienne temperatury.