Profesjonalne zezłomowanie pojazdu

Auta kupowane w salonach są nowe i w stu procentach sprawne, ale sporo kosztują. Zdecydowana większość kierowców kupuje pojazdy z rynku wtórnego, ponieważ mają nawet o połowę niższą cenę, ale są już zużyte w pewnym stopniu.

Jak przebiega złomowanie pojazdu?

złomowanie samochodu poznańSamochody powypadkowe w wielu przypadkach nie nadają się już do naprawy, ponieważ jej koszt przewyższa wartość rynkową pojazdu. Czasem bywa, że zniszczeniu uległ silnik, chłodnica i kilka kluczowych elementów auta, a cała reszta jest sprawna, zatem można spróbować go sprzedać na części, albo to zajmuje więcej czasu i nie daje gwarancji, że pozbędziemy się całego wraku. Szybszym rozwiązaniem jest oddanie samochodu do stacji demontaży pojazdów, gdzie jedynym obowiązkiem jaki nam pozostanie będzie wyrejestrowanie go w stosowanym urzędzie. Jeżeli interesuje nas złomowanie samochodu Poznań jest miastem, w którym działa wiele stacji demontażu pojazdów, które bardzo chętnie przyjmą każdy nowy wrak. W celu zezłomowania pojazdu należy go dostarczyć do punktu złomowania i posiadać dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. Auto jest ważone, ponieważ od jego wagi oraz marki zależy kwota jaką za nie można uzyskać. Samochód nie może ważyć mniej niż nowy pojazd tej samej marki, gdyż za każdy brakujący kilogram trzeba będzie dokonać dopłaty. Na szroty w całym Poznaniu trafiają pojazdy w znaczący sposób uszkodzone, powypadkowe lub jedynie ich części. Po zezłomowaniu samochodu były właściciel musi się udać do urzędu wydziału komunikacji i dokonać jego wyrejestrowania.

Zezłomowanie pojazdu można wykonać w kilka chwil, ponieważ nie wymaga to wielu formalności. Auto jest ważone i wyceniane na miejscu, zatem w jeden dzień można dokonać zezłomowania i wyrejestrowania samochodu nienadającego się do jazdy.