Profesjonalne rozliczenie podatku

Dla większości Polaków możliwość rozliczenia swoich dochodów z Urzędem Skarbowym jest możliwością na otrzymanie sporej ilości gotówki. Wynika to z przeróżnych ulg, ale także zawyżonych zaliczek na podatek dochodowy.

W jaki sposób rozlicza się podatek?

rozliczenie podatku z niemiec w polsceMożliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy niemalże za nic jest kuszącą propozycją dla większości osób. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdemu przysługuje zwrot podatku. Mogą się o niego ubiegać tylko osoby, które w poprzednim roku uzyskiwały dochody na podstawie umowy. W polskim prawie obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym mija trzydziestego kwietnia, natomiast w Niemczech podatnicy mogą to robić do trzydziestego pierwszego lipca. Niemieckie prawo podatkowe pod względem zwrotu podatku jest bardzo podobne do polskiego, choć trzeba znać choć w minimalnym stopniu język niemiecki, aby móc przetłumaczyć pisma czy druki. Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce jest możliwe w wielu biurach rachunkowych za około sto – dwieście złotych. Jest to usługa jednorazowa, która z pewnością zostanie właściwie wykonane. Im szybciej podatnik się rozliczy z niemieckim fiskusem, tym szybciej uzyska zwrot pieniędzy, jeżeli ze łożonej dokumentacji taki będzie wynikać. Na rozliczeniu z niemieckim fiskusem najlepiej wychodzą osoby, które w poprzednim roku podatkowym przepracowały za granicą przynajmniej sto osiemdziesiąt trzy dni. Wynika to z faktu, że mogą one korzystać z tak zwanego nieograniczonego rozliczenia, które zakłada wiele rodzajów ulg.

Jeżeli się nie znamy na prawie niemieckim, to lepiej zlecić rozliczenie podatku od zachodniego sąsiada specjalistom, czyli księgowym lub biurom rachunkowym. W ten sposób będziemy mieli pewność, że druki są poprawnie wypełnione i trafią do odpowiedniego fiskusa.