Profesjonalna szorowarka do podłóg

Sprzątanie w domu jest mocno ograniczone, bo mamy niewielką powierzchnię w porównaniu do obiektów gastronomicznych, czy hoteli. Do takiego sprzątanie wystarczy nam odkurzacz i mop, jednak przy dużych powierzchniach potrzebny jest profesjonalny sprzęt.

Jak działa szorowarka do podłogi?

szorowarki do podłógSprzątanie podłogi zawsze zajmuje najwięcej czasu, bo trzeba wszystkie meble przesuwać, żeby się dostać w każdy kąt. Ponadto najpierw trzeba usunąć z niej kurz i piasek, aby można było przystąpić do mycia na mokro. Na dużych powierzchniach stosuje się szorowarki do podłóg, gdyż znacznie skracają czas sprzątania i zapewniają nieskazitelną czystość. Szorowarka umożliwia jednoczesne mycie i polerowanie podłogi, przez co wystarczy ją raz użyć, aby kompletnie wyczyścić podłogę. Jest to dość lekkie i niewielkie urządzenie, które po złożeniu nie zabiera dużo miejsca. W zestawie posiada kilka, zamiennych szczotek stosowanych do różnych powierzchni, które możemy czyścić na sucho, lub na morko. Szorowarka posiada mocny silnik o niewielkich rozmiarach, przekładnie pracującą w kąpieli olejowej i gwarantuje cichą i niezawodną transmisję napędu. Urządzenie świetnie się sprawdzi w punktach gastronomicznych, hotelach, przychodniach, czy urzędach, gdzie nie ma możliwości wjechania dużą maszyną do czyszczenia podłóg. Kształt szorowarki ułatwia dostanie się do trudno dostępnych miejsc, a szczotki wykonane z różnych materiałów, pozwalają szybko i dokładnie czyścić kafelki, panele, wykładziny, czy parkiety.

Jest to profesjonalny sprzęt, który w domu raczej nie znajdzie szerokiego zastosowania. Pobiera niewiele energii, przez co jego praca jest wydajna i ekonomiczna. Na zakup takiej szorowarki trzeba przeznaczyć od sześciuset do nawet tysiąca złotych, ale będzie to opłacalny zakup.