Producenci smacznych warzyw

W Polsce najczęściej jemy warzywa bulwiaste, które rosną w ziemi i są uprawiane u nas w kraju. Warzywa sprowadzane z zagranicy nie zawsze mają pewne źródło, dlatego chętniej sięgamy po sprawdzone produkty, które rosną w naszym klimacie.

Warzywa dostarczane przez producentów

producent warzywIdąc na bazar, czy targ, możemy kupić świeże produkty prosto od rolnika. Oczywiście nie każdy sprzedawca sam je hoduje, ale większość posiada swoje pole uprawne, z którego się utrzymuje. Także producent warzyw dostarcza swoje produkty na okoliczne targi i mogą one często mieć niższe ceny, bo zarobi on na sprzedanej ilości. Produkcja warzyw nie jest prosta, bo wymaga ciągłego doglądania i pielęgnowania roślin, które mają wydać plony. Rośliny są wrażliwe na susze, czy zbytnie nawodnienie, dlatego pogoda jest największym wrogiem i zarazem przyjacielem rolnika. W Polsce najczęściej się uprawia ziemniaki, bo są podstawą diety każdego obywatela, marchew, dynie, czy cebule. Większość bulwiastych warzyw do naszych sklepów dostarczają polscy producenci, a sprowadzamy produkty, które nie są w stanie urosnąć w naszym, umiarkowanym klimacie, Taka sama sytuacja jest z owocami. Jeżeli chcemy mieć pewność, że dane warzywa zostały wyhodowane w ekologiczny sposób bez sztucznych nawozów i pestycydów, to najlepiej je kupować na ekologicznych targach i sklepach ze zdrową żywnością. Nasza dieta musi być bogata w warzywa, bo są one cennym źródłem witamin, których nie dostarczy nam inne pożywienie. Najlepiej jeść sezonowe warzywa.

Poza bulwiastymi warzywami, w naszym kraju są też powszechnie uprawiane wszelkie rodzaje liściastych warzy, które są dość proste w hodowli. Warto zdać się na wiedzę i doświadczenie dobrych producentów żywności, którzy dbają o najwyższą jakość warzyw.