Prezenty świąteczne w firmie

Obecna sytuacja na rynku pracy spowodowała to, że pracownicy oprócz stabilnych i dobrych warunków zatrudnienia oczekują także dodatkowych profitów. Mogą być to karty sportowe, prywatna opieka medyczna, a także ubezpieczenie grupowe. Inną kwestią są również rzeczy przyznawane w ramach funduszu socjalnego.

Prezenty od firmy dla pracownika

jaki prezent świąteczny dla pracownikaMniejsze firmy nie zawsze są w stanie pozwolić sobie na tak rozbudowany pakiet świadczeń socjalnych. Z tego też powodu starają się zastępować go innymi rzeczami. Mogą to być prezenty z okazji świąt, lub bony podarunkowe. Jeżeli jako pracodawca decydujemy się na wręczanie pracownikom prezentów z okazji świąt powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest to, czy każdy z pracowników otrzymuje identyczny prezent, bądź prezent o takiej samej wartości. Drugą ważną kwestią jest odwieczne pytanie jaki prezent świąteczny dla pracownika powinien wręczyć pracodawca. Jeśli chodzi o prezenty rzeczowe wybór jest dość szeroki, ale także niezwykle trudny. Nie sposób jest, aby pracodawca znał upodobania wszystkich pracowników. Ciekawym rozwiązaniem może być wykupienie karnetu na zajęcia sportowe lub kurs językowy. Pozwoli to na bardzo dobre zadbanie o kondycję, bądź umiejętności językowe pracowników. Innym ciekawym prezentem może być voucher do dobrej restauracji. Każdy z nas lubi zjeść smaczne i dobre jakościowo posiłki. Rozwiązanie to może okazać się znacznie lepsze niż poprzednie.

Wynika to z faktu, że nie każdy z nas lubi uprawiać sport, bądź uczyć się języków. Jeżeli nasza firma nie jest firmą międzynarodową kurs językowy nie jest trafionym pomysłem. W przypadku braku pomysłów na prezent dla pracowników zawsze możemy wręczyć premie świąteczne. Z tego rodzaju prezentu zadowolony będzie każdy.