Pranie i sprzątanie z dwójką dzieci – czy to możliwe?

Kiedyś ktoś powiedział mi ( chyba z moich znajomych) ,że posiadając dzieci raczej nie możemy liczyć na to, że będziemy mogli spokojnie sprzątać albo mieć tak zwany „perfekcyjny dom”. Dzisiaj zamierzam obalić tą nieprawdziwą teorię.

Pranie wykładzin może być zabawą

pranie wykładzinMam dwójkę cudownych urwisów, które są żywym dowodem na to, że nawet pranie wykładzin Warszawa może być mega zabawą. Zaczynamy. Jak powiedziałam mam dwóch wspaniałych synów – Piotra i Krystiana. Ostatnio udowodnili mi, że potrafią pomagać mamie. Na przyszłość sprawę pod tytułem czyszczenie tapicerki – mam już z głowy – będą to robić moi synowie. Inaczej trochę się będzie mieć pranie tapicerki, ale jest to zrozumiałe. To już więcej jest z tym po prostu zabawy. Ogólnie u nas w domu panują pewne zasady dotyczące prac porządkowych. To co „delikatniejsze” robią dziewczyny, z kolei prace trudniejsze, przeznaczone są dla panów. Czyszczenie dywanów należy w naszym domu do płci przeciwnej. Już jeżeli idzie o pranie dywanów to zlecamy to raczej jakimś firmom. Dlatego, że robimy to po prostu hurtem. Z reguły robimy to tak około czterech razy do roku. Bierzemy wszystkie dywany i jedziemy z tematem, do konkretnej, wcześniej wybranej firmy sprzątającej – takie rozwiązania polecam bardzo, ale to bardzo serdecznie.

 

Po pierwsze to bardzo duża oszczędność czasu, a po drugie oszczędzamy znaczną ilość energii, którą możemy spożytkować na przykład na czas z rodziną, na jakiś wspólny wypad albo randkę z mężem. Czy to nie korzystniejsze ? Z pewnością i zdecydowanie tak. Trzeba dbać o rodzinne więzi.