Praca w magazynie i regały wysokiego składowania

 

Mimo że mogłoby się wydawać inaczej, praca na magazynie nie należy do najłatwiejszych. Często przechowuje się w nich mnóstwo różnego rodzaju towarów, dlatego ważne jest logistyczne myślenie oraz umiejętności planowania.  Najtrudniejsze zadanie mają pracownicy magazynów zawierających regały wysokiego składowania.

Regały wysokiego składowania mogą zainteresować

regały wysokiego składowania PoznańKiedy tylko skończyłem szkołę średnią, postanowiłem pójść na studia, jednak kierunek o którym od zawsze marzyłem okazał się być dostępny, tylko na płatnej uczelni. Nie miałem innego wyjścia jak znaleźć pracę. Nie mając doświadczenia, ani wykształcenia, nie liczyłem na nic szczególnego. W końcu udało mi się znaleźć pracę w magazynie. Wchodząc pierwszy raz na halę, moim oczom ukazały się ogromne regały wysokiego składowania Poznań. Trochę mnie przeraziły, ale jednocześnie bardzo zainteresowały i postanowiłem o nie podpytać innych pracowników. Dowiedziałem się że mają aż 12 metrów, nie mogłem w to uwierzyć przecież to wysokość małego bloku. Pozwalają one na magazynowanie dużej ilości towarów wykorzystując większość powierzchni magazynowej. Pozostała jeszcze jedna kwestia która nie dawała mi spokoju, a mianowicie, w jaki sposób dostać się do towarów z najwyższych półek. Okazuje się że nie ma nic prostszego, gdyż takie regały posiadają swój własny podnośnik poruszający się na szynach wzdłuż nich, który z łatwością może dostać się do każdego towaru znajdującego się na dowolnym poziomie. Po odbytej rozmowie zabrałem się do pracy, dalej dokładnie obserwując pracę innych pracowników przy regałach.

Praca na magazynie okazała się dla mnie ciekawym doświadczeniem i pozwoliła mi nauczyć się wielu nowych rzeczy. Dzięki niej znalazłem to co mnie naprawdę zainteresowało i postanowiłem wybrać się na zupełnie inny kierunek studiów, a mianowicie logistykę.