Potrzebowałam woreczka na oczy

Bardzo lubię medytować oraz uprawiać jogę relaksacyjną. Ostatnio doszłam do wniosku, że potrzebuję się bardziej skupić przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Wiedziałam, że dzięki dobremu skupieniu będę w stanie lepiej się zrelaksować i w pewnym sensie „wniknąć w głąb siebie”. Dowiedziałam się, że dobrze będzie spróbować ćwiczeń jogi z woreczkiem na oczach.

Zalety woreczków na oczy przy ćwiczeniach jogi

woreczek na oczy jogaOd koleżanki dowiedziałam się, czemu służy taki woreczek na oczy Joga relaksacyjna polega na tym, że człowiek próbuje odciąć się od czynników zewnętrznych, które na niego działają, a także rozciągnąć mięśnie i uspokoić ciało. Taki woreczek pozwala pozbyć się nadmiaru światła docierającego do oczu, nawet po ich zamknięciu. Można je chłodzić w lodówce, dzięki czemu świetnie sprawdzają się także jako chłodzący i bezpieczny kompres na oczy. Można to wykorzystać na przykład po całym dniu pracy przy komputerze. Najlepiej jest zdecydować się na woreczek wypełniony łuską gryki bądź podobnym tworzywem. Woreczki działają wtedy na takiej samej zasadzie jak kołdra obciążająca, z tym że przykłada się je na oczy, czego nie można zrobić z pościelą. Udałam się do sklepu, który poleciła mi koleżanka i bez problemu znalazłam tam tego typu wysoko jakościowe woreczki w bardzo dobrej, przystępnej dla mnie cenie. Kupiłam sobie od razu dwa, żebym miała na zapas.

Takie woreczki można bez problemu wyprać, dlatego można bez trudu zachować je w pełnej czystości. Są to zdrowe i higieniczne produkty. Dodatkową zaletą zakupionego przeze mnie produktu jest fakt, że woreczek nie odkształca się i nie zniekształca pod wpływem częstego użytkowania. Korzystam z niego już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Od razu lepiej ćwiczy mi się relaksacyjne pozycje jogi.