Pościel polskiej produkcji

Idąc do sklepu z artykułami dla małych dzieci, znajdziemy mnóstwo produktów polskiej i zagranicznej produkcji. Jednak nie warto przy zakupie kierować się marką, a jedynie jakością, a dopiero na końcu ceną. Dziecko musi mieć ograniczony do minimum kontakt z bakteriami i szkodliwymi substancjami.

Jaką dostaniemy dziecięcą pościel?

polska pościel dla dzieciDla dzieci najlepiej kupować bawełniana pościel, ponieważ mamy gwarancję, że ich nie uczuci, ani nie podrażni ich skóry. Starsze dzieci mogą już spać pod pościelą lnianą, czy z miękkiej tkaniny, bo posiadają już nabytą odporność. W sklepach z artykułami dla dzieci dostaniemy pościel w rozmiarze dziewięćdziesiąt na sześćdziesiąt, oraz sto na sto czterdzieści centymetrów. Polska pościel dla dzieci jest najczęściej szyta z bawełny koloryzowanej naturalnymi barwnikami, które są wolne od szkodliwych substancji. Pościel dla dzieci ma wypełnienie z antyalergicznej pianki poliestrowej, lub z kulek silikonowych. Nie zaleca się wypełnienia z puchu i pierza, bo może wywoływać reakcje alergiczne u małych dzieci. Pościel dla starszych dzieci posiada nadrukowane postacie od trony frontowej, a dla najmłodszych dzieci, najczęściej są jednokolorowe. W sklepach dostaniemy także dwustronną pościel z bawełny i miękkiego polaru, która się sprawdzi latem i zimą, ponieważ polarową stroną przykryjemy dziecko w zimne dni, a bawełnianą w ciepłe. Polskie produkty dorównują jakością swoim zachodnim odpowiednikom, a czasem nawet przewyższają. Cena polskiej pościeli jest dużo niższa niż włoska, czy francuska.

Dobrej jakości pościel nie skurczy się podczas prania, ani nie wyblaknie. Bawełnę można prać w pralce w temperaturze do sześćdziesięciu stopni bez obawy o jej jakość. Pościel polarowa jest wygodna w użyciu, bo nie trzeba jej prasować i długo zachowuje swoją naturalną teksturę.