Poradziłam sobie z kolką u niemowlaka

Kilka tygodni temu urodziłam dziecko. Praktycznie od samego początku miałam problem z tym, że dziecko miało kolki po jedzeniu. Wiedziałam, że jest to powszechny problem i wiele dzieci tak miała, ale gdy zaczęło to dłużej trwać, musiałam znaleźć jakiś sposób, żeby pomóc córeczce. Poszukałam informacji na temat kolek u niemowląt.

Co jest najlepsze na kolkę u niemowlaka?

co jest dobre na bolesne kolki dla niemowlątZapytałam się o to pediatry, która zajmowała się moim dzieckiem od urodzenia. Powiedziała mi ona, co jest dobre na bolesne kolki dla niemowląt. Według niej najważniejsza jest odpowiednie butelka antykolkowa. Takie butelki mają w smoczku specjalny odpowietrzać, dzięki czemu dziecko nie połyka powietrza przy karmieniu. W ten sposób zapobiega się powstawaniu kolki. Jeśli jednak już się zdarzy, że dziecko dostanie kolki bardzo ważny jest masaż brzuszka. Należy wykonywać go delikatnymi, okrężnymi ruchami. Niemowlęciu można również podać herbatkę rumiankową. To proste, ale skuteczne metody walki z bolesnymi kolkami u dzieci, które można stosować już od pierwszych dni życia. Od razu zaczęłam się stosować do rad pediatry. Jak się już wkrótce okazało, to było bardzo dobre rozwiązanie. Moja córeczka bardzo szybko odczuła ulgę. Już po pierwszych dniach nocne kolki zaczęły ustępować. Stosowałam się do rad pediatry. Okazało się, że naturalne sposoby mogą być równie skuteczne, co leki.

Te sposoby poleciłam nawet kilku przyjaciółkom, które miały ten sam problem i stosowały leki na kolkę. Okazało się, że w ich przypadku te sposoby też się sprawdziły. Jedna z nich podpowiedziała mi jeszcze, żeby zawsze po karmieniu trzymać dziecko w pozycji pionowej. To ułatwia odbicie się pokarmu, a przez to wpływa na zapobieganie kolkom. Cieszę się, że udało mi się tego wszystkiego tak szybko nauczyć.