Popularność kuracji chlorellą

Coraz większą popularnością cieszą się produkty z gamy superfoods, czyli super żywność. Produkty takie wyróżniają się na tle innych wysoką zawartością substancji odżywczych, witamin i minerałów. Włączenie ich do codziennej diety może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Takie produkty dostępne są już w większości supermarketów czy sklepów z naturalną żywnością. 

Efekty stosowania kuracji chlorellą

kuracja chlorelląDo produktów z gamy superfoods zaliczyć możemy spirulinę, nasiona chia, jagody goji, zielony jęczmień, komosę ryżową, jagody acai czy miechunkę peruwiańską. Do coraz chętniej wybieranych produktów zaliczyć możemy algi, a w szczególności chlorellę. Ta pełna witamin i składników mineralnych alga pochodzi z Korei Południowej. W sklepach najczęściej znajdziemy ją w postaci zielonego produktu, który z powodzeniem możemy dodawać do ulubionych dań czy przekąsek. Sprawdzi się ona w szczególności jako dodatek do zielonych warzywno-owocowych koktajli, jogurtów czy owsianek. Możemy dodawać ją również do słodkich deserów. Osoby, które nie przepadają za jej lekko morskim aromatem mogą sięgnąć po inne równie łatwo dostępne formy. Sprawdzają się w szczególności tabletki. Chlorella jest uważana za prawdziwą bombę witaminową, ponieważ w jej składzie znajdziemy witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Jest źródłem chlorofilu oraz kwasów omega. Jest bogata w minerały takie jak magnez, cynk, potas czy cenny dla naszego organizmu selen. Stosowanie chlorelli wspomoże organizm w procesie detoksykacji, ponieważ wykazuje ona zdolność do usuwania  szkodliwych metali ciężkich, a także np. alkoholu czy pestycydów. Taka kuracja chlorellą nie tylko więc przywróci prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ale również dogłębnie go odżywi. 

Stosowanie naturalnych suplementów diety i produktów z gamy superfoods staje się coraz bardziej popularne. Doceniamy ich dobroczynne właściwości i pozytywny wpływ jaki przynoszą organizmowi. Prawdziwą bombą witaminową jest popularna koreańska alga, czyli zielona chlorella. Warto włączyć ją do swojej diety.