Popularność drewnianych tabliczek grawerowanych

Powraca nostalgia, a wraz z nią moda na starannie wykonane przedmioty codziennego użytku, wyglądające tak, jakby wyszły nie z fabryki, a spod ręki zdolnego rzemieślnika. Lubimy otaczać się rzeczami w stylu vintage, przypominającymi nam dawne czasy. Co jest zatem niekwestionowanym hitem w tej kategorii?

Renesans drewnianych tabliczek grawerowanych

drewniane tabliczki grawerowaneZanim zdecydujemy się na kupno drewnianej tabliczki, musimy przemyśleć jej docelową lokalizację, gdyż nie jest ona odporna na warunki atmosferyczne i nie nadaje się do zawieszenia na zewnątrz budynku. Poza tą jedyną funkcjonalną niedogodnością drewniane tabliczki grawerowane mają bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzają się w każdym możliwym pomieszczeniu. Ich ogromną zaletą jest łączenie elementów praktycznych z dekoracyjnymi. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, stanowią bardzo elegancką, a zarazem prostą ozdobę. Są chętnie używane jako szyldy i tabliczki informacyjne między innymi przed gabinetami i miejscami praktyki zawodowej, ale dobrze sprawdzą się również jako zwykłe tabliczki z imieniem i nazwiskiem obok dzwonka do drzwi prywatnego mieszkania. Starannie wygrawerowana tabliczka może posłużyć także jako znak zakazu palenia czy prośby o zachowanie ciszy. Oprócz tak przyziemnych informacji na tabliczce można wygrawerować ozdobną czcionką ulubiony cytat lub motywujące motto, które będzie doskonałą ozdobą domu. Wpisze się zarówno w styl retro, jak i w nowoczesny wystrój mieszkania, wnosząc do niego ciepły klimat. Na tym jednak nie koniec zastosowań. Jeśli chcemy kogoś wyróżnić, dobrym pomysłem będzie zastąpienie zwykłego dyplomu wygrawerowaną tabliczką, która nie tylko nie zniszczy się i nie pogniecie, ale i sprawi wrażenie bardziej przemyślanej i cenniejszej niż podpisany kawałek papieru.

Możliwości wykorzystania drewnianych grawerowanych tabliczek są praktycznie nieograniczone i zależą tylko od naszej wyobraźni. Możemy być pewni, że dodadzą one pomieszczeniom przyjaznej atmosfery i nieco artystycznego klimatu, a w przypadku prezentów będą oryginalną, bardzo indywidualną pamiątką.