Poprawne czyszczenie konia

Od kilku lat jestem miłośniczką koni i interesuje się jeździectwem. Nie ukrywam, że początki mojej jazdy były trudne, a samo zapanowanie nad koniec ciężkie. Czytałam o tym bardzo dużo i metodą prób i błędów w końcu mi to wychodziło. Któregoś dnia rodzice postanowili kupić mi konia co bardzo mnie ucieszyło, jednak od razu pomyślałam o dużej odpowiedzialności. Musiałam nauczyć się odpowiednio dbać o niego, karmić go i czyścić. 

Jak odpowiednio czyścić konia?

kosmetyki do czyszczenia koniOd kiedy posiadam własnego konia jeździectwo stało się moim głównym zajęciem. Codziennie chodziłam do stajni, aby opiekować się moim nowym, pięknym przyjacielem. Każdego dnia jeździłam z nim na przejażdżki do lasu, na polane czy nad rzekę. Zawsze po wycieczce pełnej przygód i fantastycznej zabawy mój koń być strasznie brudny, cały w błocie, kurzu czy piasku. Musiałam więc zająć się jego odpowiednią pielęgnacją i po każdej przejażdżce dokładnie go myć. Czyszczenie konia zawsze zaczynam od masowania jego skóry gumowym zgrzebłem zaczynając od jego szyi posuwając się do tyłu. Za pomocą włosianej szczotki zdejmuję kusz z sierści konia, a specjalnym grzebykiem ryżowym rozczesuje jego grzywę i ogon. Wszystkie kosmetyki do czyszczenia koni można nabyć w każdym sklepie z artykułami jeździeckimi bądź po prostu w sklepach internetowych. Ja mam swój ulubiony sklep niedaleko stajni, w której mieszka mój koń i tam zawsze kupuje wszystkie potrzebne artykuły i kosmetyki, którymi pielęgnuje moje zwierzaka. 

Pielęgnacja tak dużego stworzenia jest niezwykle trudna i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Należy pamiętać, aby czyścić konia po każdej przejażdżce, aby jego sierść była zadbana i błyszcząca. Osobiście tak bardzo pokochałam swojego konia, że codzienne jazdy z nim i spędzanie czasu na jego czyszczeniu są dla mnie cudownie spędzonym czasem i z chęcią zawsze to robię.