motoreduktory

Pomysł na biznes: motoreduktory

Poszukiwanie swojego pomysłu na biznes to wcale nie jest łatwa sprawa. Przekonałam się o tym, kiedy zaczęłam się zastanawiać nad otworzeniem własnej działalności. Pieniądze na to na szczęście nie stanowiły dużego problemu, gorzej było ze znalezieniem dziedziny, w której mogłaby się specjalizować moja firma.

Motoreduktory – co należy wiedzieć?

motoreduktoryZ pomocą na szczęści przyszli mi koledzy ze studiów inżynierskich, którzy wiedzieli, czym chcą się zajmować, ale brakowało mi pomysłów. To oni zaproponowali mi, żebyśmy produkowali motoreduktory. Początkowo byłam nastawiona do tego sceptycznie, ale przekonali mnie, że w naszym kraju trudno dostać takie rzeczy tanio i w dobrej jakości, dlatego przystałam na ich propozycję. Kiedy ja zajmowałam się stroną organizacyjną, oni zaprojektowali nasz pierwszy motoreduktor, a potem tworzyliśmy prototypy i je testowaliśmy. Nasz pierwszy motoreduktor ślimakowy po pewnych poprawkach okazał się na tyle dobry, że od razu ruszyliśmy z seryjną produkcją. Oferowaliśmy je w okazyjnych cenach, żeby przyciągnąć więcej klientów i na krajowym rynku osiągnęliśmy umiarkowany sukces. Kolejnym naszym produktem były motoreduktory walcowe, na które dość szybko zaczęliśmy dostawać zamówienie z kraju i zza granicy. Ponieważ mieliśmy już pewne doświadczenie zdobyte przy poprzednim produkcie, tym razem prace poszły nam jeszcze sprawniej i wkrótce pierwszy walcowy motoreduktor trafił na rynek zachodni. To ośmieliło nas do stopniowego powiększania firmy oraz tworzenia nowych produktów i udoskonalania tych już dostępnych.

 

Wkrótce nasze motoreduktory ślimakowe i walcowe miały już po kilka modeli, tak więc klienci mogli dopasować swój zakup idealnie do swoich potrzeb. Dzięki dobrym cenom, wysokiej jakości i naszym wszystkim poprawkom i usprawnieniom nasz biznes stopniowo się rozkręcał i zdobyliśmy dobrą opinię na rynku.

Więcej na temat motoreduktorów znajdziesz na stronie sempolska.com.pl