naprawa żurawi

Pomoc koledze w jego firmie przy taniej naprawie żurawi

Mój dobry kolega prowadzi własną firmę konserwacyjno-naprawczą. Jego firma po prostu wykonuje różnego rodzaju naprawy i konserwacje, to wszystko zależy od zlecenia, jakie otrzymają. Ja swojego czasu w tej jego firmie pracowałem, głównie robiona przeze mnie tam była konserwacja żurawi.

Tania naprawa żurawi i podobne usługi

naprawa żurawiCzasami zdarzało się, że konieczna była tania naprawa żurawi i tym podobne. Generalnie rzecz biorąc robiłem w tej firmie tego typu rzeczy. Jednakże dostałem pracę za granicą, gdzie również robię konserwacje. Głównie w tej firmie w Niemczech, gdzie obecnie pracuję wykonywana jest przeze mnie konserwacja maszyn budowlanych. Czasami zdarza się również, tak że muszę robić w firmie naprawy, takie jak na przykład naprawa hds. Ogólnie jestem zadowolony z pracy za naszą zachodnią granicą i nie zamierzam z tej pracy zrezygnować. Ostatnio byłem jednakże w Polsce, ponieważ nie mieliśmy w Niemczech wielu zleceń, można powiedzieć, że był to taki czas przestoju, że nasza firma po prostu nie działała. W tym czasie, jak byłem w Polsce, ten mój kolega powiedział mi, że ma problem ze zleceniem. Jego firma podjęła się trudnego zadania, jakim jest konserwacja maszyn budowlanych. Niestety tak się okazało, że pracownicy którzy za takie konserwacje byli odpowiedzialni z dnia na dzień po prostu zwolnili się z pracy i nie miał kto tej konserwacji wykonać. Gdyby firma tego mojego kolegi wycofała się z tego zlecenia, to musiałaby niestety zapłacić sporą sumę kary. Żal mi było tego mojego kolegi, bo ewidentnie miał problem. Postanowiłem więc mu pomóc i wraz z kilkoma moimi znajomymi, którzy również zajmują się tego typu pracą, zrobiliśmy ową konserwację.

Nie było to dla mnie skomplikowane, zeszło nam na tym niecały tydzień. Dzięki temu mogłem sobie zarobić trochę, ale najważniejsze jest to, że uratowałem kolegę od dużych strat.