Polecane ośrodki szkolenia pilotów

 

Większość osób myśli, że latanie samolotami jest czynnością poza ich zasięgiem. Panuje nawet mit, że trzeba spełniać wiele skomplikowanych wymogów by można było ostatecznie usiąść za sterem samolotu. W rzeczywistości nie jest aż tak trudno jak mogłoby się wydawać. Jedyne przez co będziemy musieli przebrnąć to odpowiednie szkolenie oraz oczywiście zaliczenie końcowego egzaminu.

Kurs pilotażu samolotu

licencja pilota pplBycie pilotem samolotu to marzenie wielu osób. Jednak często osoby te nie robią dosłownie nic by swoje marzenia realizować. W tym wypadku nie jest wcale tak ciężko. Naszym zadaniem będzie jedynie znalezienie odpowiedniego ośrodka, który prowadzi kursy dla przyszłych pilotów. Szczególnie polecane są obecnie kursy po ukończeniu których możemy otrzymać licencję PPL. Wspomniana licencja pilota PPL umożliwia nam odbywanie niekomercyjnych lotów w samolotach o masie nie przekraczającej 5600kg. Dodatkowym warunkiem jest to, że prowadzony samolot nie może posiadać więcej niż jeden silnik tłokowy. Kursy dla pilotów PPL składają się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Te pierwsze muszą być w pełni zaliczone zanim jeszcze pierwszy raz wsiądziemy za stery samolotu. Najczęściej prowadzonych jest około stu godzin wykładów dotyczących tego jak należy zachowywać się za sterami. Następnie będziemy mogli przystąpić do części praktycznej czyli po prostu do latania przy obecności instruktora.

Na dzień dzisiejszy wiele ośrodków szkolenia przyszłych pilotów dodatkowo oferuje możliwość sterowania symulatorem lotu. Na takich urządzeniach będziemy musieli odbyć około pięciogodzinne szkolenie. Sprzęt ten w pełni odwzorowuje kokpit samolotu. Za sterami prawdziwej maszyny spędzimy znacznie więcej czasu. Najczęściej jest tak, że część praktyczna to 30 godzin lotu.