Polecane generatory ozonu

Branża urządzeń służących do dezynfekcji, przeżywa prawdziwe oblężenie od początku pandemii. Znacznie więcej osób jest zainteresowanych korzystaniem z usług firm odkażających, a także chętnych do zakupu generatora ozonu.

Czym się wyróżniają generatory ozonu przemysłowe?

wydajny ozonator przemysłowyDrobnoustrojów, które znajdują się w powietrzu, nie da się zlikwidować innymi metodami niż przez zamgławianie, naświetlanie lampą ultrafioletową i też przez ozonowanie. Są to najskuteczniejsze metody, które działają w różny sposób.  Najbezpieczniejsze jest ozonowanie, gdyż nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych. Jedyne czego potrzeba do wykonania dezynfekcji, to generator ozonu. Chcąc go używać w domu, wystarczy kupić średniej klasy sprzęt, który dostaniemy już za niecałe pięćset złotych. Jednak do znacznie większych powierzchni lub specyficznych miejsc, takich jak szpitale czy laboratoria, konieczny jest wydajny ozonator przemysłowy. Z wyglądu niczym się on nie różni od pozostałych modeli, ale jest w stanie wygenerować znacznie więcej ozonu, który wystarczy na odkażenie nawet stu czy dwustu metrowego pomieszczenia. Ozonatory są bardzo proste w zastosowaniu, dlatego coraz więcej osób się do nich przekonuje. Wystarczy się stosować do zaleceń producenta w kwestii bezpieczeństwa, czyli stosować urządzenie w pomieszczeniu, w którym nie ma ludzi ani zwierząt. To konieczne, gdyż ozon jest silnie trującym gazem, który może uszkadzać płuca. Jednakże właściwie stosowany, przynosi ogromne korzyści w zakresie dezynfekcji.

Przemysłowe modele ozonatorów przeważnie są stosowane przez firmy zajmujące się profesjonalnym odkażaniem biur, hal, szpitali czy prywatnych lokali. Co prawda można je kupić na własny użytek, ale są one dość drogie, w porównaniu z innymi ozonatorami.