Polecana terapia tlenowa

Nasze płuca nie są zdolne do odbudowy, dlatego też trzeba o nie systematycznie dbać od samego początku. Jeżeli zostaną zniszczone przez choroby lub działanie smogu, to jedynym ratunkiem może się okazać przeszczep. Warto też korzystać z dobrodziejstw tlenoterapii.

Dla kogo są zalecane tlenoterapie?

polecana tlenoterapia we wrocławiuJak wiadomo, tlen jest niezbędny do życia wszystkim organizmom żywym. Każdego dnia wdychamy i wydychamy ponad osiem tysięcy litrów powietrza, które dotlenia cały nas organizm, poczynając od najmniejszych komórek. Jednak powietrze jakie mamy w Polsce, nie nalezy do najlepszych, zwłaszcza w sezonie zimowych, gdzie w większości miast jest przekroczona dozwolona norma szkodliwych substancji. W związku z tym oddychanie takim powietrzem będzie nas w przyszłości kosztować różnymi chorobami układu oddechowego. Dlatego też zalecane jest jak najczęstsze przebywanie nad morzem czy na mazurach, gdyż tam panuje znacznie czystsze powietrze niż na południu kraju. Jest też inny, ale bardzo skuteczny sposób i jest to polecana tlenoterapia we Wrocławiu, na którą może się zapisać każdy z nas. Polega ona na podawaniu pacjentowi czystego tlenu pod ciśnieniem trzech atmosfer, ponieważ dzięki temu przedostaje się go do naszej krwi zacznie więcej, czyli ma miejsce wyższa saturacja. A jak wiadomo, lepiej natlenione organy, lepiej i sprawniej funkcjonują, co potwierdzają liczne badania. Tlenoterapia prowadzona jest w komorze hiperbarycznej, która może być przeznaczona dla jednej lub dla kilku osób.

Każdego roku z terapii tlenem korzysta nawet kilkanaście tysięcy ludzi, ponieważ wykazuje ona doskonałe rezultaty w różnych schorzeniach. Między innymi jest to: miażdżyca, cukrzyca, anemia czy też jest stosowana u osób po przeszczepach. To tylko niewielki fragment chorób, na jakie pomaga tlenoterapia.