Pokonana nerwica natręctw za sprawą psychoterapii

 

Zależało mi na tym, aby moja zbliżającą się randka wypadła, jak najlepiej. Zależało mi na tej osobie tak bardzo, że zaczęłam trochę dziwnie się zachowywać. Z jakiegoś powodu spostrzegłam, że za każdym razem, kiedy jestem ubrana w daną bluzkę, moja rozmowa z wybrankiem serca przebiega nad wyraz fantastycznie.

Wyleczyła mnie psychoterapia

psychoterapia legnicaZaczęłam więc wierzyć w to, że przynosi mi ona szczęście i częściej ją ubierać. Wraz z tym zaczęłam także baczniej przyglądać się temu, jak wygląda moje otoczenie, kiedy dobrze rozmawia mi się przez komunikator z ukochanym, a jak wygląda, podczas małych nieporozumień. Zaczęłam układać swoje rzeczy taki sposób w jaki stały, kiedy rozmowa szła pomyślnie. Doszło nawet do tego, że zaczęłam po kilkakrotnie gasić i zapalać światła, a nawet myć ręce, czy dokręcać kran wierząc, że jeśli zrobię coś raz, będzie wszystko pomyślnie, dwa razy – wręcz przeciwnie, trzy, znowu pomyślnie tak dalej. Na randce mój wybranek zauważył, że coś jest nie tak. Przebywając z nim, a nie znając otoczenia, nie wiedziałam w jakiej konfiguracji dane przedmioty przyniosą mi szczęście, dlatego tez co chwilę coś przestawiałam. To dało mi do myślenia i wiedziałam, że jedyne co mi pomoże to psychoterapia Legnica, czyli moja miejscowość, jest miejscem w którym pracuje wielu doskonałych psychoterapeutów. Czym prędzej zatem udałam się do jednego z nich. Wytłumaczyłam swój problem, oraz silną wiarę w swoje działania. Psychoterapeuta uświadomił mi, dlaczego tak się dzieje i że wszystko ma podłoże w tym, jak bardzo mi zależy oraz jednocześnie w braku wiary w siebie. Pomógł mi zrozumieć, że wierząc w coś silnie przypisuję temu powód powodzenia, lub wręcz przeciwnie każdej sytuacji. Psychoterapia pozwoliła mi odwrócić cały proces i zamiast wierzyć w uzależnienie mojego szczęścia od tego, ile razy dokręcam kran, zaczęłam wierzyć w to, że wszystko się uda, jeśli… po prostu przestanę to robić.

Nerwica natręctw jest jedną z najpopularniejszych schorzeń z jaką mamy do czynienia. Najczęściej występuje już w wieku dziecięcym, kiedy nasza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Z biegiem czasu przyzwyczajamy się do tego i nie potrafimy wyobrazić sobie życia poddając je, w naszej opinii, przypadkowi. Lubimy mieć chociażby prowizoryczną świadomość kontroli nad naszym losem, dlatego  popadamy w szereg niebezpiecznych pułapek.