Początki z auto detailingiem

Powłoka lakiernicza na karoserii jest bardzo delikatna na szkodliwe czynniki, które każdego dnia wpływają na jej stan. Słońce, kwaśny deszcz, ptasie odchody czy kamienie uderzające w auto podczas jazdy, mogą sprawić, że będzie konieczne malowanie.

Jaki jest pierwszy krok w auto detailingu?

auto detailing pierwsze krokiPojazdy, które wyjeżdżają prosto z salonu, pachną nowością i mają błyszczący lakier bez żadnej rysy. Jednak ten stan szybko się zmieni, szczególnie jeżeli auto jest często użytkowane. Drobne rysy, wgniecenia czy nawet rdza, mało estetycznie wyglądają i znacznie obniżają wartość samochodu. Najlepszym sposobem na przywrócenie dawnej świetności samochodu jest auto detailing pierwsze kroki sprowadzają się do właściwego mycia i czyszczenia. Te zabiegi mają na celu dokładne przygotowanie powłoki lakierniczej do dalszych etapów pielęgnacji. Mówiąc o myciu, nie mamy na myśli powierzchownego wyczyszczenia myjką elektryczną czy na myjni automatycznej. Chodzi o dokładne, ręczne mycie odpowiednimi kosmetykami samochodowymi, które ściągają z powierzchni karoserii kurz, błoto, ptasie odchody czy piasek. Jeżeli pomimo tego procesu, lakier nadal jest brudny i szorstki, to konieczne jest zastosowanie środków chemicznych, które delikatnie usuwają pozostałości.Dopiero kiedy auto jest dokładnie umyte, można przystąpić do polerowania, czyli nadawania karoserii odpowiedniego połysku. Na samym końcu wykonuje się woskowanie specjalnymi szmatkami i płynami lub pastami, które zabezpieczają powłokę lakierniczą przed uszkodzeniami.

Auto detailing jest dość nową dziedziną motoryzacji, ale szybko zyskuje popularność, ponieważ pozwala na osiągnięcie zaskakujących efektów. Z pewnością jest to ciężkie i pracochłonne zadanie zadanie, ale przynosi satysfakcjonujące efekty końcowe.