Po co przyjęcia firmowe?

Czasami nie chcemy mieć zupełnie nic wspólnego ze swoimi współpracownikami w firmie po godzinach pracy. Mogą nam się wydawać niesympatyczni i złośliwi, ale czy tak jest na pewno? Pomyślmy chwilę o tym, że mogą być oni najzwyczajniej w świecie zestresowani i może nawet nieco rozdrażnieni i po prostu okoliczności nie sprzyjają zawieraniu przyjaźni. Co robić?

Impreza ze współpracownikami zmieni twoje nastawienie

imprezy firmowe LublinNie należy od początku skreślać tych, którzy w pracy spojrzeli na nas kiedyś krzywo i sama się o tym przekonałam. Miałam w biurze okropną kobietę – ciągle ponura (przysięgam, nigdy nie uniosła nawet kącika ust), zawsze zdystansowana do wszystkich i nie odpowiadająca nawet na zwykłe „dzień dobry” – totalny brak kultury. Była ona właściwie jedynym co przeszkadzało mi w pracy. Nie mogłam znieść, że muszę pracować u boku kogoś takiego jak ona. Kiedy szef urządził imprezy firmowe Lublin nawet nie spodziewałam się, że przyjdzie, a jednak. Wyglądała trochę inaczej – jej rysy stały się bardziej łagodne, złośliwa ekspresja zniknęła i gdybym nie wiedziała kim ona jest, to może nawet bym zagadała. O dziwo, ona zrobiła to za mnie. Usiadła obok ze swą lampką wina i po prostu zaczęła ze mną rozmawiać. Okazało się, że w pracy po prostu bardzo się denerwuje, że popełni jakiś błąd i to dlatego jest oschła. Prywatnie okazała się w porządku. Impreza była więc udana nie tylko ze względu na jej organizację.

Imprezy w firmie nie tylko są świetnie organizowane, ale mogą również zupełnie zmienić nasz sposób myślenia i to jak widzimy inne osoby. Nawet te najbardziej gburowate mogą okazać się znośne i dzięki temu jednemu przyjęciu atmosfera w pracy może zmienić się na lepsze. Warto więc w nich uczestniczyć, by poprawić stosunki z niektórymi.