Pierwsze kroki małych dzieci w butach korekcyjnych

 

Prawidłowy rozwój małego człowieka to kluczowa sprawa dla rodziców. Pragniemy by dziecko było zdrowe i wesołe. Nadmierna troska jest domeną większości młodych mam. Nie zawsze jest tak, że uda się zapobiec wadom rozwojowym, część z nich można jednak zminimalizować. Dlatego już od najmłodszych lat należy zadbać o odpowiednie obuwie.

Zalety butów korekcyjnych

buty korekcyjne dla małych dzieciButy korekcyjne dla małych dzieci to kwestia priorytetowa. Zdrowie zaczyna się przecież od stóp! Nie można tego lekceważyć, kupując dziecku przypadkowe buciki. Najgorzej, gdy młodzi rodzice kierują się wyłącznie estetyką. To niedopuszczalny błąd. warto zatem wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, kupując korekcyjne buciki. Przede wszystkim muszą być wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że zapłacimy wtedy nieco więcej, ale zdrowia nie sposób przeliczać na pieniądze. Kości stopy małego dziecka nie są do końca ukształtowane. Dlatego warto zadbać, by stopa była usztywniona i stabilnie trzymała się w buciku. Szczególnie ważne jest usztywnienie pięty. Bez tego łatwo o złamanie nogi. Wiadomo, że pierwsze kroki dziecka są zazwyczaj chwiejne i mało pewne. Gdy but jest słabo wyprofilowany, nie trzeba wielkiej wyobraźni , żeby sobie uzmysłowić, co może się stać. Ważną, choć często pomijaną kwestią, jest zapięcie. Zwykle dostępne są buciki sznurowane lub na rzepy. Jedne i drugie sprawdzają się dobrze, choć warto pamiętać, że rzep z czasem może stracić swą przyczepność.

Taki zakup to wbrew pozorom ważna sprawa. Tyle rzeczy trzeba mieć na uwadze. Nie wystarczy tylko wejść do sklepu, podać rozmiar, zapłacić i gotowe. To temat, który wymaga zastanowienia, a nawet przetestowania. Warto sprawdzić giętkość, wykończenie, a na samym końcu cenę, która w tym wypadku nie powinna mieć wpływu na zakup.