Opowiem jak wygląd proces sprzedaży automatyki do bram

Nazywam się Marlena. Pracuję jako sprzedawca telefoniczny w poznańskiej firmie, która sprzedaje bramy wjazdowe, płoty żeliwne czy ogrodzenia różnego rodzaju. Każdy z pracowników ma swój własny boks i telefon oraz komputer z dostępem do internetu.

Poznańska automatyka do bram i telemarketing

automatyka do bramSamodzielnie wyszukujemy w sieci firmy i kontaktujemy się z nimi, żeby zaoferować bramy wjazdowe, płoty czy ogrodzenia i sprzedaż jest naprawdę na dobrym poziomie. Jeżeli chodzi o branżę potencjalnych klientów, to nie ma ona znaczenia, ponieważ bramy wjazdowe są potrzebne wszystkim tak samo jak ogrodzenia czy płoty. Firma zawsze ma swoją siedzibę w jakim miejscu, które jest ogrodzone. Dzisiaj sprzedałam cztery bramy wjazdowe jednemu klientowi, ale interesowała go też automatyka do bram-poznań, więc przestawiłam mu ofertę, która jest bardzo szeroka i zdecydował się na wszystko. Byłam szalenie zadowolona, ponieważ swój tygodniowy plan wyrobiłam w jeden dzień! Obok mnie siedzi Zosia, która dziś sprzedała cztery ogrodzenia, ale słabo jej wcześniej szło i musi trochę nadgonić. Pod koniec pracy wszystkie swoje zlecenia przesyłam do działu akceptacji sprzedaży, który sprawdza zgodność zamówienia, wypłacalność klienta oraz czy bramy wjazdowe oraz płoty czy ogrodzenia są dostępne na magazynie. Jeżeli sprzedaż zostanie zaakceptowana to zlecenie trafia do magazynu, gdzie chłopaki pakują wszystkie bramy wjazdowe, płoty czy ogrodzenia i wysyłają je do klientów. W momencie odbioru naszego towaru przez klienta zostaje nam naliczana prowizja za sprzedaż.

Mam dobre wyniki i szef powiedział, że jak tak dalej będę pracowała, to na pewno zostanę koordynatorką i dostanę własny zespół sprzedażowy. Staram się jeszcze bardziej, bo zależy mi na tym awansie i wiem, że jest on dla mnie jak najbardziej osiągalny.