Ogromne ściany wizyjne

Im więcej ekranów, tym lepiej – z tego założenia wychodzą nie tylko osoby zajmujące się na co dzień ochroną i monitoringiem, ale nie tylko oni. To grono poszerza się również o dziennikarzy i spikerki siedzące na tle ekranów w wiadomościach, a także właścicieli różnego rodzaju interesów, którzy chcą w oryginalny sposób ożywić wnętrze swojego lokalu.

Ekrany tworzą całość

ściany wizyjneChoć większość kojarzy ściany wizyjne ze ścianą zajętą ekranami przekazującymi treść kamer monitoringu, nie jest to ich jedyne zastosowanie. Dzięki ścianom wizyjnym możemy przetwarzać i wyświetlać, a także porównywać wiele danych naraz. Wizualizacja danych na większej ilości ekranów tworzy więcej możliwości. Ściany wizyjne nie są jednak ograniczone w użyciu tylko do tego sposobu ich wykorzystywania. Jak już było wcześniej wspomniane, najczęściej można dostrzec je za plecami prezenterów wiadomości. Ścian używa się w celu prezentacji wizualizacji wielkoformatowych – pojedynczy ekran wyświetla tylko część tworzonej z pozostałymi wyświetlaczami całości. Takie zastosowanie może przydać się w miejscach często odwiedzanych przez klientów, takie jak choćby restauracje czy parki rozrywki dla rodzin. Ściany wizyjne mogą z powodzeniem imitować wielkoformatowe akwarium lub znaleźć zastosowanie w marketingu, gdzie kilka ekranów może prezentować jedną, powiększoną reklamę danego produktu.

Ekrany wizyjne prawdopodobnie będą tylko zyskiwać na popularności ze względu na swój rozmaity sposób użytkowania. Ich widok będzie coraz bardziej powszechny, przede wszystkim w branży marketingowej oraz w systemach zabezpieczeń. Do takiej wizji przyszłości najlepiej już teraz zacząć się przyzwyczajać. Kto wie, być może ściany wizyjne przesłonią lub zastąpią kiedyś zwykłe, tradycyjne ściany.