Odpowiednia rekonwalescencja po covid

Dla zdecydowanej większości osób, przejście koronawirusa odbywa się łagodnie lub umiarkowanie, jednak nigdy nie wiadomo u kogo przybierze najcięższą formę. Jednak nie tylko sam covid jest niebezpieczny, bo również występujące po nim powikłania. 

Na czym polega rekonwalescencji po koronawirusie? 

rekonwalescencja po covid inowrocławDużo się mówi o ofiarach śmiertelnych koronawirusa, ale niewiele o tych, co go pokonali i nadal nie powrócili do pełni sił. Koronawirus jest chorobą, która atakuje górne drogi oddechowe, wywołuje ostre zapalenie płuc, ale też oddziałuje na różne obszary mózgu. Osoby, które przechorowały covid – 19, często się skarżą, że nie mają smaku i nie czują zapachów, mają problemy z koncentracją i pamięcią, koordynacją ruchową, a nawet mają niedowłady kończyn. To poważne powikłania, które wymagają leczenia. Do takich osób jest kierowana rekonwalescencja po covid Inowrocław jest miastem, w których kilka ośrodków leczniczych i sanatoriów je organizuje w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Są to idealnie dobrane zabiegi pod kątem konkretnych problemów zdrowotnych. Każdy przyjęty pacjent ma indywidualnie dobierane leczenie i jego metody, a do tego może korzystać z wszelkich zabiegów leczniczych oferowanych przez dany ośrodek, w którym się znajduje. Jeżeli chodzi o długość takiej rekonwalescencji, to może ona trwać od dwóch do maksymalnie sześciu tygodni. Jednakże mogą w niej wziąć udział tylko pacjenci ubezpieczeni, posiadający skierowanie od lekarza i zakończone leczenie maksymalnie dwanaście miesięcy przed skierowaniem.

Wszystkie zabiegi prowadzone są przez profesjonalistów, a pacjenci w czasie pobytu na rekonwalescencji są pod stałą opieką lekarzy, fizjoterapeutów, masażystów i pielęgniarek. Dla wielu z nich taki pobyt w ośrodku jest szansą na powrót do zdrowia.