odbiór gruzu

Odbiór gruzu i moja interwencja

Pracuję w firmie budowlanej. Firma ma wiele zleceń. Budujemy ekskluzywne osiedla w centrum miejscowości Kraków. Jestem kierownikiem i odpowiadam za porządek na każdej budowie, która mi podlega. Obecnie pilnuje trzy budowy w Poznaniu.

Niedrogi odbiór gruzu w Krakowie a czas

odbiór gruzuMuszę każdego dnia podjechać na każda i sprawdzić czy pracownicy prawidłowo wykonują swoje obowiązki. Na dwóch budować wszystko było ok a le ostatnia bardzo mnie zaniepokoiła. Okazało się,  że od piątku firma, która odpowiada za usuwanie odpadów budowlanych i śmieci nie pojawiła się po zbędne materiały. Wywóz gruzu mamy podpisany z firmą, która na rynku działa od kilku lat. Zawsze korzystamy z ich usług. Do tej pory niedrogi odbiór gruzu w Krakowie zawsze odbywał się o czasie. Nigdy nie składaliśmy żadnych reklamacji i nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do naszej współpracy. Wywóz śmieci musi odbywać się w terminie. Jak zobaczyłem te śmieci, których uzbierało się już bardzo dużo, to zdenerwowałem się. Najgorsze jest to, że nikt żaden pracownik mi tego nie zgłosił. Od rana mógłbym interweniować a tak nie wiem czy uda mi się to jeszcze dzisiaj załatwić. Firma była zdziwiona, że ich kierowca nie odebrał towaru. Jak się okazało kierowca całkiem o tym zapomniał. Następnie zawieruszyły mu się dokumenty z trasy i nie mógł ich znaleźć. Poremontowy odbiór jest dla nas bardzo ważny. Kiedy na budowie panuje porządek wówczas pracownicy są bezpieczniejsi. Odbiór śmieci musi być realizowany o czasie. Kiedy na budowie jest porządek ułatwia to nam poruszanie w trakcie wykonywania obowiązków.

Odbiór śmieci nie jest droga inwestycją. Firma raz na trzy dni podjeżdża dostosowanym samochodem i odbiera przygotowany materiał. Na szczęście firmie udało się porozumieć z kierowcą. Ma on do nas podjechać w ciągu dwóch godzin i odebrań śmieci.