Obsługa BHP – stała współpraca

Firma, podejmując stałą współpracę z innymi przedsiębiorstwami może nieraz wiele zyskać. Przykładem może być partnerstwo z firmą organizującą kursy BHP. Wiadomo bowiem, że pracowników trzeba szkolić na bieżąco. Korzystniej więc będzie mieć podpisaną stałą umowę z usługodawcą, który zajmie się tym zajmie.

Na czym polega obsługa BHP?

obsługa bhp poznańUmowa na obsługę BHP może być jednak dużo szersza. Nie musi obejmować jedynie przeprowadzania szkoleń. Firma zewnętrzna może też kontrolować na bieżąco czy przestrzegane są wszystkie przepisy i zwracać uwagę na to, co można by poprawić na przykład dla zwiększenia ergonomii stanowisk pracy. Jest to na pewno z korzyścią dla wszystkich. Pracownicy mogą bowiem być dzięki temu zdrowsi. Jeśli będą na przykład mieli dobre krzesła, rzadziej będą u nich występowały schorzenia kręgosłupa. Dzięki temu rzadziej będą z tego powodu korzystali ze zwolnień lekarskich, co jak wiadomo przynosi już korzyść pracodawcy. Na pewno więc powinien to wziąć pod uwagę. Skuteczna obsługa bhp poznań to podstawa. W każdym mieście znajdą się specjaliści, którzy podejmą się kompleksowej pomocy w tym aspekcie. Stała współpraca będzie korzystna dla obu stron. Pracodawcy, który musi na bieżąco szkolić pracowników taka umowa z zewnętrzną firmą na pewno przyniesie oszczędność. Jeśli bowiem za każdym razem zamawiałby innego szkoleniowca, musiałby na pewno zapłacić o wiele więcej. Z kolei firma odpowiedzialna za bezpieczeństwo i higienę pracy zyskuje dzięki takiemu partnerstwu stałe zlecenia, co wpływa na stabilność jej sytuacji finansowej.

Charakter obsługi BHP może być dość zróżnicowany. Może być ona szersza lub obejmować wyłącznie szkolenie nowych osób i tych, które muszą odbyć szkolenia okresowe. Z pewnością firmy mogą się między sobą umówić co do zakresu świadczeń.