O wypożyczalniach samochodów dostawczych słów kilka

Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami i prowadzimy działalność gospodarczą, to prawdopodobnie przynajmniej raz zdarzyło nam się korzystać z usług wypożyczalni samochodów dostawczych albo chociaż otarliśmy się o ten problem. Jest to niejednokrotnie bardzo praktyczne rozwiązanie, bo nie zawsze możemy sobie od razu pozwolić na kupno nowych samochodów albo po prostu potrzebujemy takiej usługi jednorazowo.

Jakie pojazdy znajdziemy w wypożyczalni samochodów dostawczych?

wypożyczalnia samochodów dostawczych krakówWarto zatem wiedzieć jakich usług możemy szukać w ramach korzystania z wypożyczalni samochodów dostawczych. Często nie będą to tylko stricte samochody, ale też usługi pośrednie, takie jak serwis samochodowy, wymiana opon, mechanik, pomoc w nagłej sytuacji i tak dalej. Przyjrzyjmy się zatem jakie auta posiada przeciętna wypożyczalnia. Na przykład wypożyczalnia samochodów dostawczych kraków oferuje pojazdy z nadwoziem typu furgon, czyli po prostu takim rozbudowanym bagażnikiem, zamykanym drzwiami, zbudowanym najczęściej z blachy. W ofercie znajdziemy również pojazdy dostawcze skrzyniowe z nadwoziem typu plandeka, czyli takie, które nie stanowią jednolitej struktury wraz z kabiną kierowcy, wyglądają jak skrzynia postawiona na aucie. Skrzynia ta jest z kolei zabezpieczona miękką plandeką. Istnieje jeszcze nadwozie typu kontener. Ma ono podobny charakter do plandeki, ale jest lepiej wzmocniony poprzez aluminiową konstrukcję. Tego typu auta są najwygodniejsze, ponieważ można je prowadzić, posługując się podstawowym prawem jazdy w kategorii B.

Nie jest oczywiście wykluczone przyłączenie do samochodu przyczepy. Większość dostawczych aut w wypożyczalniach jest wyposażona w specjalne haki, do których możemy przymocować przyczepę. Pamiętajmy jednak, że przy takim gabarycie pojazdu będziemy już potrzebować prawa jazdy kategorii B + E.