geolog

O mojej pracy jako kierowca u geologa

Jestem kierowcą w firmie, która zajmuję się różnymi pomiarami terenowymi. Jest to jedna z największych firm w Krakowie, a swoje usługi geologiczne świadczy w całym regionie. W zasadzie, to nie tyle są pomiary terenowe w sensie takim jaki robią geodeci, oni bardziej zajmują się ziemią.

Na czym się zna geolog?

geologGeolog, który pracuje w Krakowie, może zawsze sprawdzić skład chemiczny gleby, na przykład określić wiek skały, zlecić wykonanie jakiegoś odwiertu w poszukiwaniu wody. Jeżdżę i zawożę sprzęt na badania geologiczne w miejsca, które mi szef zleci. Śmiałem się kiedyś, że geolog to jednak wykonuje czarną robotę, bo babra się w ziemi. A mój szef jest inżynierem, więc jest osobą wykształconą, przecież byle kto nie prowadzi firmy, która posiada usługi geologiczne. To nie jest takie zwykłe kopanie rowów, wiecie jak to przy budowach się dzieje. Tutaj jak doświadczony geolog Kraków przyjedzie, to od razu wie z jaką ziemią ma do czynienia, jakie są tutaj skały, osady i inne takie rzeczy, które miałem w szkole, a teraz nie muszę się na tym znać. Wiecie, usługi geologiczne to broszka mojego szefa, ważne jest, że w Krakowie mam zawsze pełne ręce roboty. Czasami jakiś geolog wyjeżdża z firmy na badana terenowe poza miasto, a nawet raz pojechał nad morze. Bynajmniej w celach turystycznych. Trzeba przyznać że usługi geologiczne mojego szefa są na jak najwyższym poziomie. Dlatego właśnie tak często są te zlecenia i interes się kręci, a ja mogę sobie jeździć to tu to tam.

Cieszy mnie to bardzo. Wiecie, czasami sobie myślę, że w weekendy mógłbym pójść na studia i po studiach też robić badania geologiczne. Może awansowałbym w strukturach firmy, byłbym pan geolog, a nie kierowca Mietek. Chociaż tylko dwa lata mi zostały do emerytury i czy powinienem wprowadzać takie zmiany w życiu.