Nowoczesny dom dla osób starszych

 

Mój dziadek bardzo długo był w dobrej formie zarówno fizycznej jak i psychicznej. W sumie myśleliśmy, że tak będzie już do końca. Jednak jakiś czas temu dziadek złamał sobie nogę bardzo niefortunnie. W sumie najpierw długo przebywał w szpitalu po operacji tej nogi.

Dziadek przybywa w dobrym domu opieki

prywatny nowoczesny dom opiekiA potem bardzo długo trwała rehabilitacja. Niestety noga nie jest sprawna tak jak wcześniej i dziadek od tego czasu ma sporo problemów. Ma ogólnie problem z przemieszczaniem się. Sam kiedyś zadzwonił do nas i powiedział, że chciałby pojechać do domu opieki dla osób starszych. Tam są już jego dwaj sąsiedzi i był tam kilka razy ich odwiedzić także wie, że są tam bardzo dobre warunki. My na początku nie chcieliśmy żeby dziadek gdzieś się przeprowadzał. Stwierdziliśmy, że może lepiej żeby przychodziła do niego jakaś opiekunka. Jednak on wiedział co jest dla niego lepsze. Byłam sceptycznie do tego miejsca nastawiona. Jednak okazało się, że jest to prywatny nowoczesny dom opieki, w którym dziadek na pewno będzie miał bardzo dobre warunki. Oprócz tego, że jest pod fachową opieką to jeszcze ma rehabilitację a także różne zajęcia. W sumie codziennie jest coś nowego. Ma też kontakt ze swoimi rówieśnikami a dla niego jest to także bardzo ważne. Oczywiście mamy kontakt z dziadkiem codziennie przez telefon. Także jesteśmy na bieżąco z tym co się u niego dzieje. Czasem na weekendy dziadek jedzie do nas. Albo gdy są święta to na dłużej.

Jednak widać, że przyzwyczaił się już do tego miejsca i chyba nie wyobraża sobie, że mógłby przebywać gdzieś indziej. Twierdzi, że będąc tam nie ma żądnych problemów bo czuje, że wiele osób bardzo życzliwych dba o niego. A to jest dla niego bardzo ważne. Dla nas istotne jest to, że on czuje się tam aż tak dobrze.