Nowoczesne metody zwalczania owadów w budynkach

W domach i mieszkaniach mogą pojawić się karaluchy i nie można się tego wstydzić. Niestety niektórzy próbują poradzić sobie z nimi na własną rękę, a jeśli to pomaga, to tylko na pewien okres czasu. Lepiej jest skorzystać z usług firmy, która na co dzień zajmuje się dezynsekcją, czyli niszczeniem owadów.

Metoda żelowa zwalczająca karaluchy

zwalczanie karaluchówKaraluchy w budynku wcale nie oznaczają, że ktoś nie sprząta lub nie przestrzega zasad higieny. Przeciwnie – są to owady, które są zawleka. Mogą one zostać zawleczone nawet z wakacji w ciepłych krajach! Z kolei w blokach mieszkalnych karaluchy bardzo łatwo przemieszczają się między mieszkaniami. Dlatego zazwyczaj dezynsekuje się wszystkie mieszkania w bloku oraz klatki schodowe. Tylko w ten sposób można pozbyć się karaluchów raz na zawsze. Oczywiście zwalczanie karaluchów może odbywać się różnymi metodami. Dostępnych jest wiele metod mechanicznych i nie tylko. Na pewno warto wyróżnić tutaj metodę żelową. Inaczej nazywana jest ona metodą kremową albo metodą pokarmową. Pierwszą zasadą stosowania tej metody dezynsekcji jest to, by nie używać je równolegle z metodą opryskową. Po prostu chodzi o to, że mają one inny mechanizm działania, więc lepiej działać jedną skuteczną metodą, a nie wszystkimi jednocześnie. Oprysk działa przede wszystkim odstraszająco i wcale nie jest całkowicie bezpieczny dla dzieci czy zwierząt domowych. Obecnie dostępne są bezpieczniejsze metody walki z karaluchami.

W metodzie żelowej wykorzystuje się specjalny żel, który działa jak trutka pokarmowa. Karaluchy znajdują taką trutkę na swojej drodze, bo znajdują się w niej specjalne składniki wabiące. Właśnie dlatego często wykorzystuje się właśnie metodę żelową do zwalczania karaluchów w domach, mieszkaniach czy innych budynkach. Jest to metoda, która przynosi dobre efekty.