Nowoczesna ławka nie zawsze jest piękna

Jako projektant mebli, pracowałem na etacie, w pewnej znanej dużej firmie meblarskiej. Praca od 8 do 17 ma swoje zalety, ale też wady. Wadą jest to, że w tych godzinach, musisz realizować założenia dostarczone przez szefostwo. Praktycznie, nie ma miejsca na własną twórczość.

Ławka moim pierszym udanym projektem

nowoczesna ławka miejskaPostanowiłem zaryzykować i założyć własne biuro projektowe. Zacząłem od dobrej strony internetowej, która przedstawiała moje dotychczasowe prace i możliwości współpracy. Posypały się zlecenia. Pierwsze które pamiętam, było wyjątkowo proste. Projekt po tytułem, nowoczesna ławka miejska, był o tyle prosty, że stworzyłem go w jedną noc. Ławka była odlotowa. Możliwość tworzenia według własnych zasad, jest po prostu mega kreatywne. Moja nowoczesna ławka, była tak nieszablonowa, że można zaryzykować stwierdzenie, że abstrakcyjna. Przede wszystkim nie była symetryczna, jej prawa strona była szeroka i stopniowo zwężała się ku stronie lewej. Również, wysokość obu stron była zróżnicowana. Dawało to obraz ławki, najprościej mówiąc, jakby zniekształconej. Do celów poglądowych musiałem, zbudować prototyp i o dziwo został zaakceptowany. Po kilku miesiącach, pojechałam zobaczyć porozrzucane moje ławki, w różnych częściach miasta. Widok był dla mnie bardzo wzruszający. Widziałem dzieci siedzące na niższej stronie a rodziców na wyższej, wszyscy roześmiani i zadowoleni, spędzali ze sobą czas lub odpoczywali po spacerze. Niektórych pytałem, co sądzą o tych ławkach i zawsze były to odpowiedzi pełne radości i pochwał.

Ławki, oprócz abstrakcyjnego wyglądu, były bardzo praktyczne. Nie ważne, czy było to dziecko, dorosły, czy też osoba w podeszłym wieku, zawsze siedziała z uśmiechem na twarzy. Ta radość, którą obserwowałem była dla mnie potwierdzeniem, że warto tworzyć coś, będąc całkowicie wolnym i niezależnym od narzuconych wytycznych.