Nowoczesna chemia samochodowa

 

Sportowe samochody widywane na pokazach były zwykle w niemal idealnym stanie fabrycznym, choć utrzymanie tak imponującego wyglądu było bardzo trudne. Nad jednym samochodem potrafiliśmy spędzać nawet całe dnie, by po jednym pokazie doprowadzić go do idealnego wyglądu. Nie było to jednak łatwe, bo większość zwykłych preparatów samochodowych bardziej szkodziła niż pomagała.

Profesjonalne preparaty do pielęgnacji samochodu

chemia do samochodówNajwyższej jakości lakier i materiały, służące do wykonania tapicerki wymagały zastosowania profesjonalnych preparatów. Zwykła chemia, dostępna w każdym sklepie motoryzacyjnym zawierała w sobie głównie alkohol, który być może dobrze usuwał zabrudzenia, ale również niszczył powierzchnię, na której był stosowany. Nowoczesna, profesjonalna chemia do samochodów, za to, zawierała wiele różnych specyfików, pomagających nie tylko w czyszczeniu, ale również i konserwacji samochodu. Pasty i płyny do lakierów usuwały osad, zabrudzenia i osad drogowy, ale również tworzyły ochronną warstwę na lakierze, osłaniającą go przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, ale również przed wpływem warunków pogodowych. Preparaty do skóry również bardzo dobrze nawilżały i zabezpieczały obicia przed wysychaniem i pękaniem z czasem, jak również przed zużyciem i drobnymi uszkodzeniami. Specyfiki do tworzywa sztucznego, za to, zapobiegały matowieniu plastików i tworzyw, użytych we wnętrzu samochodu, nadając im niezmiennie fabryczny wygląd.

Preparaty takie były często dostępne na zamówienie, w profesjonalnych sklepach internetowych dla kierowców i mimo iż były kilkakrotnie droższe niż zwykłe, ogólnodostępne specyfiki, to przewyższały je pod każdym względem, czy to wydajności, czy efektu, jaki można było osiągnąć przez ich regularne stosowanie.