Badania radiograficzne

Nowe zagadnienia – badania radiograficzne

Cześć, pewnie, umieracie z ciekawości jak idą moje przygotowania do wielkiego międzynarodowego konkursu wiedzy o wszystkim! Muszę, wam przyznać, że całkiem nieźle, z dnia na dzień czuję się coraz lepiej przygotowana. Wczoraj zajmowałam się dosyć obszernymi zagadnieniami z działu medycyny, chociaż jak wiecie, było, to dla mnie tylko odświeżenie, bo medycyna, to mój konik!

Bardzo trudne badania radiograficzne i ultradźwiękowe

Badania radiograficzneMniejsza jednak z tym, co już umiem. Dzisiaj na stronie wielkiego międzynarodowego finału wiedzy o wszystkim, pojawiły się nowe zagadnienia…, a są nimi badania penetracyjne, oprócz tego badania radiograficzne, ponadto badania składu chemicznego-PMI, oraz badania magnetyczne. Tak, to dla mnie totalna nowość, z początki, kiedy przeczytałam te zagadnienia, chociażby takie jak badania penetracyjne, czy choćby badania ultradźwiękowe, pomyślałam, że to jakieś kolejne zagadnienia z działu medycyny. Niestety nie! Okazało się, że nie byłam nawet obok ich właściwego zastosowania. Okazuje się, bowiem, że badania składu chemicznego- PMI, oraz takie badania magnetyczne, służą bardziej kwestiom technicznym niż medycznym. Zaskakujące są te nasze tematy… Wczoraj studiowałam marskość wątroby, zespół policystycznych jajników, zapalenie miednicy mniejszej, badania tomografii komputerowej, oraz inne techniki obrazowania mózgu, a dzisiaj? Dzisiaj uczę się, czym są badania penetracyjne, albo i inne badania ultradźwiękowe, których nie można mylić ze znanym nam badaniem ultrasonograficznym. Uczę się dziś, czym są badania składu chemicznego-PMI, oraz inne badania magnetyczne… jestem bardzo ciekawa, co wymyślą na jutro. Może w końcu jakaś literatura piękna, albo sztuka… Może być nawet świat seriali i telewizji. Trochę mam już za dużo tych ciężkich technicznych tematów.

Do finału zostały dwa tygodnie… Ilość materiału do nauki wcale nie malej, moje siły i motywacja, też na szczęście nie! Dlatego uciekam do literatury, być może na konkursie pojawi się pytanie o badania magnetyczne! Muszę być totalnie przygotowana!