kratki kominkowe

Nowe trendy co do kratek kominkowych

Zauważyłam, że dawniej wiele domów jednorodzinnych miało okazały kominek. Często obudowany dookoła kamieniami – zwykłymi, szarymi, bądź ozdobnymi. Dawniej kominki musiały być połączone z kominem specjalnym szybem – dziś, przy użyciu najnowszych technologii, nie zawsze jest taka potrzeba.

Kratki kominkowe zapewniają wentylację

kratki kominkoweDawniej popularne były piece kozy – można było zobaczyć je w wielu domach. Dziś również się pojawiają, ale w nieco bardziej nowoczesnej i prostej wersji. Na popularności wciąż zyskują również kominki narożne – czyli takie, które posiadają szybę nie tylko z przodu, ale również z boku. Dzięki temu możemy lepiej zaobserwować ogień. Jednak jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań są biokominki – czyli urządzenia, które nie działają na tradycyjne paliwo (czyli drewno bądź brykiet), tylko na specjalne biopaliwo, które występuje w formie płynnej lub żelowej. Taki kominek ma parę istotnych zalet – nie wymaga podłączenia do komina, nie emituje substancji, które byłyby szkodliwe dla zdrowia, a także nie wytwarza popiołu, więc nie trzeba się przejmować regularnym usuwaniem go. Wydaje się to całkiem dobrym rozwiązaniem, ponieważ taki biokominek zazwyczaj jest dość mały i można go zamontować praktycznie wszędzie w domu. Jeśli decydujemy się na tradycyjny kominek, pamiętajmy o tym, że bardzo ważne są kominki gazowe kratki – zapewniają odpowiednią wentylację. Przydadzą się nam na pewno także akcesoria do kominków, których jest w sklepach całe mnóstwo – mniej lub bardziej wymyślne, a jednak warto je mieć. Choćby po to, żeby zadbać o podstawowe zachowanie czystości.

W sklepach można kupić także elegancki kosz kominkowy, który przyda się do przenoszenia drewna czy węgla. Warto zadbać o to, aby kominek w naszym domu wyglądał reprezentacyjnie i estetycznie – z pewnością nasi goście to docenią.