Niestandardowa koperta kwadratowa

 

Koperta w kształcie kwadrata to coraz popularniejszy trend. Do niedawna wydawało się, iż koperta musi być typowym prostokątem, w który najlepiej wchodzi papier. Mimo to coraz więcej firm oferuje kartki kwadratowe z pasującą do nich kopertą. Jest to bardzo ciekawy wybór, ponieważ list będzie wyglądał inaczej.

Koperta w kształcie kwadratu

koperty kwadratoweKiedy chcemy wysłać list oczywiście poza doborem odpowiedniej papeterii w wybranym przez nas kolorze albo motywie poszukujemy koperty. Oczywiście, gdy piszemy list na papierze w formacie A4 to najlepszym wyborem będzie koperta prostokątna. Mimo to coraz częściej w sklepach sieciowych, ale również i papierniczych widujemy koperty kwadratowe, które są bardzo ciekawą alternatywą do klasycznych kopert. Pamiętajmy też, iż firmy coraz częściej produkują do nich pasujące kartki okazjonalne, aby zakup takiej koperty miał sens. Czy są to najzwyklejsze białe koperty? Nie, ponieważ coraz częściej koperta w kształcie kwadratu ma różne kolory, wzory i nie jeden sposób klejenia zamknięcia. Poza tym pisanie listu do takiej koperty może być dla nas ciekawym wyzwaniem, gdy nie zdecydujemy się na pasującą do koperty kartkę. Możemy w końcu pomyśleć nad tym, iż kartka A4 może być złożona do kwadratu, ale jeden jej bok trochę bardziej. Ten bok możemy poświęcić na ciekawe zdobienie na boku, które narysujemy sami albo poprosimy kogoś kto potrafi pięknie kaligrafować bądź rysować proste rysunki zdobnicze.

Koperty w postaci kwadratu są naprawdę ciekawą opcją. Na pewno zaskoczą naszego odbiorcę, gdyż mają one niepowtarzalny kształt, który wymaga od nas zakupu pasującej kartki albo kreatywności w postaci odpowiedniego złożenia kartki i zagospodarowania przestrzeni, którą musieliśmy zgiąć bardziej niż resztę kartki.