Niedrogie wózki spacerowe

Chyba każda świeżo upieczona mama czeka z utęsknieniem na pierwszy spacer z maleństwem. Takie przechadzki mają zbawienny wpływ nie tylko na malucha, ale także na mamę. Aby było to możliwe, konieczny jest odpowiedni wózek.

Jaki wybrać wózek dla dziecka?

wózki dziecięce spacerowe tanieNa rynku znajdziemy przynajmniej kilkudziesięciu producentów wózków dziecięcych, którzy oferują przeróżne modele. Przeważnie dzielą się one na gondole, czyli wózki głębokie oraz spacerówki z regulowanym oparciem. Pierwsze z nich są przeznaczone dla dzieci od urodzenia aż do momentu aż nauczą się samodzielnie siedzieć, czyli najczęściej do około szóstego – siódmego miesiąca życia. Później wskazany jest wózek spacerowy, w którym maluch siedzi. Jeżeli jesteśmy na etapie zakupu tego drugiego modelu, to trzeba się zastanowić czy zależy nam na bogatym wyposażeniu, lekkiej wadze czy wielofunkcyjnym stelażu. Wózki dziecięce spacerowe tanie kupimy na pewno w sklepach internetowych, które często oferują atrakcyjne opusty. Czasem wystarczy kupić model z poprzedniej kolekcji, aby zapłacić o kilkaset złotych mniej. Najważniejsze, aby wózek był bezpieczny, komfortowy i praktyczny. Dla wielu mam liczy się, aby spacerówka posiadała pojemną torbę na zakupy pod siedziskiem, dużą rozkładaną budkę czy regulowaną rączkę do prowadzenia. Lekkie wózki spacerowe są idealne do użytku w mieście, ponieważ można nimi łatwo manewrować po schodach, krawężnikach, czy kocich łbach. Może je dostać w wersji pojedynczej albo dla dwójki dzieci w tym samym wieku lub różnym.

Przy wyborze najlepszego wózka spacerowego warto się kierować jego jakością wykonania, wyposażeniem i funkcjami jakie spełnia. Poza klasycznymi spacerówkami, znajdziemy także wózki do biegania, które także mogą służyć do spacerowania czy robienia zakupów z maluchem..