Nauka anatomii w szkole na modelach

Nauka biologii jest ciekawa, ale skomplikowana szczególnie, wtedy gdy tematy dotyczą niesamowitego ciała człowieka. Skomplikowana budowa ciała, może czasem być trudna do nauczenia się, szczególnie kiedy widzi się jedynie schematy w grafice 2D. Trudno jest zaobserwować całą budowę własnego ciała, gdyż nie mamy możliwości, by zobaczyć, jak działa i jak zbudowane jest nasze serce lub płuca.

Nauka anatomii na szkolnych modelach

szkolne modele anatomiczneZ pomocą przychodzą pomoce dydaktyczne. Oprócz planszy wyjaśniających procesy zachodzące w naszym ciele przydać mogą się także szkolne modele anatomiczne. Przedstawiają one na przykład szkielet człowieka, układ mięśniowy, jamę brzuszną, płuca czy serce. Mogą skupiać się także na mniejszych fragmentach naszego ciała, ukazując budowę skóry, ucha środkowego, samego w sobie mózgu, czy budowę stawu kolanowego. Takie modele mogą być bardzo pomocne podczas obrazowania uczniom naszego ciała. Modele pojedynczych części ciała są powiększone na tyle, by doskonale zauważać najmniejsze szczegóły w budowie, a modele anatomii naszego wnętrza mogą obudzić ciekawość ucznia, by poznać, to czego nie widać gołym okiem. Modele anatomiczne mogą też pomóc w propagowaniu odpowiedniej higieny. Na przykład anatomia jamy ustnej, wskazanie budowy zębów człowieka może wskazać, jak bardzo potrzebna jest higiena zębów i dziąseł. W ofercie niektórych sklepów znajdują się specjalne modele wraz ze szczoteczką do zębów, jest to dobra zabawka dla dzieci.

Na rynku są także dostępne modele anatomiczne mikroskopijnych komórek nerwowych, które mogą okazać się dodatkową ciekawostką z dziedziny ciała człowieka. Wielu nauczycieli korzysta z pomocy dydaktycznych i są oni zadowoleni z rezultatów, jakie przynoszą między innymi modele anatomiczne.