Największy zbiór modlitw – modlitewnik

 

Zostałam wychowana w wierze katolickiej. W moim życiu bardzo dużą rolę pełni wiara. Dzięki niej mam siłę by stawiać czoła wielu życiowym problemom i zakrętom. Bycie blisko Pana Boga ułatwia uporanie się z każdym zakrętem życiowym.

Modlitewniki dla dorosłych

modlitewnik katolickiGdy tylko mam czas sięgam po Pismo Święte i wczytuje się w słowa, które się tam znajdują. W swoim wolnym czasie wiele czasu poświęcam na modlitwę i rozważania. Modlitwa pozwala mi się wyciszyć i odzyskać równowagę. Wszystkie swoje życiowe sprawy powierzam Panu Bogu w nadziei że pomoże mi w trudach codziennego życia. Modlitwa to nie tylko powtarzane słowa pacierza. To intymna rozmowa ze Stwórcą. On przychodzi do nas gdy wyciszymy się. A w tej ciszy będzie do nas mówił szeptem. To przez modlitwę i refleksję możemy zbliżyć się do Niego. Niejednokrotnie gdy brakuje mi słów w modlitwie lub czuje wielkie zniechęcenie sięgam po modlitewnik katolicki. Zawarte tam modlitwy pozwalają mi skupić się podczas wyciszenia i znaleźć odpowiednie słowa. Moje myśli stają się wtedy uporządkowane, a zbiór modlitw pozwala wybrać tą która jest najodpowiedniejsza w danym momencie. Modlitewnik jest pomocny i każdy kto ma problem ze skupieniem się podczas chwili z Bogiem powinien sięgać po tą książkę. Modlitewnik jest zbiorem modlitw na każdą okoliczność. Jeśli nie znamy jakiejś modlitwy na pamięć możemy sięgnąć ręką po książkę, która z pewnością okaże się pomocna. Modlitwy to słowa podziękowania, uwielbienia i próśb w najpiękniejszych postaciach jakie możemy spotkać. Zbiór modlitw codziennych pozwoli nam na przeżywanie relacji ze Stwórcą codziennie na nowo.

Modlitewnik polecam każdej osobie, która chce bardziej poznać Pana Boga. Być z nim w głębszej relacji. Kontemplacja czasu modlitwy pozwala na rozwój duchowy. Rozwój zaś skutkuje pogłębieniem wiary i relacji z Bogiem.