Najpopularniejszymi antykami są świeczniki

Piękne wnętrza to wnętrza z duszą. W obliczu nowoczesności i prostoty panującej w aranżacjach wnętrz bardzo duża ilość ludzi zaczyna tęsknić za klasyką i pięknem ręcznie robionych przedmiotów. Stąd tak duża popularność antykwariatów oraz sklepów nawiązujących do dawnych, eleganckich stylów, które zachwycały swoim kunsztem. 

Piękne świeczniki zdobią nasze wnętrza

eleganckie świeczniki metaloweSpacerując po ulicach miast coraz częściej możemy natknąć się na antykwariaty. Są to miejsca z duszą, gromadzące antyki z całego świata i różnych epok. Co ciekawe, jeszcze niedawno takie sklepy świeciły pustkami. Dziś praktycznie nie ma pory dnia, w której nie byłoby odwiedzających antykwariat klientów. Jeden z właścicieli takich sklepów podzielił się z nami informacjami o tym, jakie przedmioty cieszą się największym zainteresowaniem. Przede wszystkim klient w antykwariacie zazwyczaj jest klientem świadomym, który wie, po co przyszedł. Ludzie zazwyczaj poszukują konkretnych mebli lub ozdób. Najczęściej kupowanym produktem są eleganckie świeczniki metalowe, których w każdym antykwariacie możemy znaleźć dość sporo. Takie świeczniki zazwyczaj pasują do wnętrz urządzonych w różnej stylizacji, niekoniecznie klasycznej. Modne jest bowiem łączenie różnych styli. Elegancka prostota z dodatkiem antycznej ozdoby w postaci właśnie takiego świecznika robi wrażenie. Antyczne świeczniki są zazwyczaj wykonane ręcznie, więc każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Zachwycają kunsztem i dbałością o szczegóły. 

Współcześnie coraz chętniej powracamy do klasyki jak chodzi o aranżacje wnętrz. Bardzo dużo ludzi łączy style i swoje wnętrza ozdabia kunsztownymi dodatkami ze sklepów z antykami. Jednymi z najbardziej popularnych dodatków są eleganckie świeczniki sprzed lat, wykonywane zazwyczaj ręcznie.