Najlepszy biostymulator dla roślin

 

Bujna roślinność jaką niektórzy mają w swoich domach, na balkonach czy w ogrodach, nie jest zasługą natury, a działań człowieka. Właściwa pielęgnacja, nawożenie i odpowiednia gleba, ma kluczowe znaczenie we wzroście i plonach roślin.

Czy biostymulatory są skuteczne?

biostymulator wzrostu roślinW rolnictwie przemysłowym często stosowane są sztuczne nawozy i niektóre środki chemiczne, które nie zawsze są bezpieczne. Na szczęście nie każdy tak musi postępować, ponieważ na rynku znajdziemy także sporo naturalnych nawozów i produktów, które korzystnie wpływają na wzrost i plony roślin. Może to być przede wszystkim biostymulator wzrostu roślin, który skomponowany jest wyłącznie z naturalnych składników. Jest to produkt o wszechstronnym działaniu, który pozytywnie wpływa na jakość rośliny, jej wygląd oraz plony. Najczęściej biostymulatory są w formie płynu, który aplikuje się bezpośrednio do gleby lub na liście, w zależności od rodzaju specyfiku. W składzie stymulatorów wzrostu znajdziemy długą listę aminokwasów, witamin i minerałów, które są niezbędne każdej roślinie do właściwego rozwoju. Zadaniem biostymulatorów jest sterowanie i przyśpieszanie procesów życiowych oraz zwiększanie odporności na sytuacje stresowe. Mogą one także stymulować wzrost korzeni i liści, co znacznie wpływa na poprawę wchłaniania cennych składników z gleby. Popularnie stosowane biostymulatory są bezpieczne dla roślin i środowiska, dlatego też mogą być używane w sadownictwie, ogrodnictwie czy w domowych roślinach ozdobnych.

Choć biostymulatory są najczęściej stosowane przez hodowców roślin i osoby zajmujące się uprawą warzyw, to także każdy z nas może je nabyć, gdyż są ogólnie dostępne w sklepach ogrodniczych. Mogą mieć pojemność od dwustu pięćdziesięciu do pięciu tysięcy mililitrów.