Najlepsza szkółka truskawek

 

Chyba nie ma osoby, która by nie słyszała o truskawkach, a nawet ich nie próbowała. Te małe, pyszne owoce są skarbnicą cennych witam, a w szczególności witaminy C, dlatego też warto je włączyć do swojej diety. Sezon na nie obowiązuje latem.

Jakie truskawki kupimy w szkółce?

polecana szkółka truskawekWiększość z nas z utęsknieniem czeka na początek lata, gdyż to pełnia sezonu na truskawki, które dostępne są tylko przez krótką część roku. Oczywiście dotyczy to tylko świeżych owoców, uprawianych w Polsce, ze stałym dostępem do promieni słonecznych. Takie owoce są też najsmaczniejsze, ponieważ w naturalny sposób dojrzewają i są wyjątkowo słodkie. Nie mniej jednak są też odmiany całoroczne, które można spotkać w wielu sklepach w dowolnym momencie roku, ale one są uprawiane szklarniowo lub też pochodzą z Grecji czy Hiszpanii, gdzie klimat jest znacznie bardziej gorący. Większość odmian jest przeznaczona do profesjonalnej uprawy na masową skalę, ale nie brakuje też takich, które możemy samodzielnie uprawiać na balkonie czy w przydomowym ogródku. Sadzonki tychże roślin ma na pewno polecana szkółka truskawek, gdzie znajdziemy niemalże wszystkie odmiany. Również w tym miejscu uzyskamy profesjonalne porady, jak uprawiać i czego potrzebuje konkretna odmiana rośliny. To wbrew pozorom bardzo ważne informacje, ponieważ decydują o efekcie jaki osiągniemy. Szkółki prowadzą uprawę truskawek, którą później sprzedają prywatnym klientom, ale też detalistom, którzy później je odsprzedają. Na pewno w takim miejscu, dostaniemy najlepsze jakościowo sadzonki.

Wbrew pozorom skuteczna uprawa truskawek wcale taka prosta nie jest, ponieważ trzeba się znać na konkretnych odmianach. Wymaga też sporo pracy w postaci regularnej pielęgnacji. Jednakże warto, ponieważ efektem końcowym są smaczne owoce.