Najbardziej efektywna izolacja termiczna

Nie da się ukryć, że ogrzewanie jest kwestią bardzo istotną. Staramy się możliwie  jak najlepiej dbać o to by we wnętrzu naszego domu zawsze było ciepło. Jednak często powodem tego, że nie możemy zapewnić takiego komfortu nie jest nieodpowiedni system grzewczy a po prostu brak właściwej warstwy termoizolacyjnej. Mamy sporo możliwości jeśli chodzi o stworzenie takiej warstwy.

Montaż warstwy termoizolacyjnej

izolacja poddasza pianką poliuretanowąOcieplanie możemy wykonać na wiele różnych sposobów. Dotychczas bywało tak, że najczęściej ocieplaliśmy domy przy użyciu styropianu. Niemniej jednak w ciągu ostatnich kilku lat zaczęło powstawać wiele ciekawszych materiałów, które są o wiele skuteczniejsze od wspomnianego styropianu. Do takich materiałów przede wszystkim zaliczyć możemy piankę poliuretanową. Na chwilę obecną dostępnych jest dwa rodzaje takiej pianki. Pierwszym z tych rodzajów jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Pianka ta bardzo dobrze izoluje ale jej wadą jest to, że nie jest ona w stanie przepuszczać pary wodnej. Takie właściwości ma natomiast drugi rodzaj pianki czyli pianka otwartokomórkowa. W tym wypadku możliwe jest przepuszczanie nie tylko pary wodnej ale również innych gazów. Dzięki temu nie ma obaw o powstawanie wilgoci pomiędzy ścianą budynku a warstwą termoizolacyjną. Bardzo popularna w ostatnich latach jest również izolacja poddasza pianką poliuretanową w budynkach drewnianych. Do takich zadań właśnie najczęściej stosuje się drugi rodzaj pianki.

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa to rozwiązanie naprawdę bardzo skuteczne w przypadku różnych budynków. Możemy stosować tę piankę zarówno na powierzchniach płaskich jak również i pionowych. Pierwsze wersje pianki na to nie pozwalały. Obecnie jednak możemy zastosować piankę wzbogacaną o składniki, które sprawiają że pianka świetnie przylega do różnych powierzchni.