nagrobki

Nagrobki pod urnę są subtelne i delikatne

Tradycyjną formą pochówku jest pochowanie do ziemi lub wymurowanego grobowca, jednak od wielu lat wzrasta tendencja spalania zwłok i przechowywania ich w urnie. Religia katolicka dopuszcza kremację zwłok, ale prochy muszą być pochowane na cmentarzu w poświęconej ziemi.

Nagrobki o różnej stylistyce

nagrobkiTak jak w przypadku tradycyjnego chowania do grobu, rodzina zmarłego stawia nagrobki mazowieckie, które charakteryzują się inną stylistyką i rozmiarem. Napisy nanoszone są płycie poziomej, w formie i czcionce wybranej przez klienta, mogą zostać dołączone zdobienia grawerowane, stanowiące swoistą dekorację. Każda forma pogrzebu jest indywidualną sprawą rodziny, czasami zmarły za życia przedstawia swoją wolę odnośnie ostatniej posługi, rodzina zawsze stara się spełnić życzenie zmarłego. Śmierć jest silnym i smutnym przeżyciem dla wszystkich członków rodziny, dlatego dopiero po pogrzebie rodzina podejmuje decyzje odnośnie załatwienia usługi, jaką są nagrobki Warszawa. Rozdzierająca pustka, niemoc, jaka nas otacza nie pozwala skupić się rzeczach koniecznych, ale wiążących się z utratą bliskiej osoby. Trudno wybrać się do zakładu kamieniarskiego, aby obstalować nagrobki Siedlce, bo zdajemy sobie sprawę, że ciągle będzie towarzyszył nam ból i rozpacz. Pracownik przedstawi ofertę, ale trudno będzie się skupić i wybrać najlepsze nagrobki podwójne. Rodzina owładnięta żałobą, nie wie, czym się kierować, na co zwracać uwagę, czy proponowane nagrobki podwójne podobałyby się zmarłemu, to pytanie może się wydawać dziwne, nierealne, ale smutek, jaki towarzyszy rodzinie nie pozwala pogodzić się ze śmiercią i przemijaniem.

Bezradność i przygnębienie nie może zakłócić zrobienia tego, co trzeba, zorganizowania miejsca spoczynku godnego osoby, która już spoczywa w grobie, ale czeka na miejsce które musi być wyjątkowe, ponieważ będziemy tam wspominać i pamiętać chwile spędzone razem.

Wiele nagrobków do wyboru znajdziesz na stronie http://www.e-pomniki.pl