Na czym polega leasing pracowników?

Od kilku lat w Polsce rozwijany jest model zatrudnienia pracowników w formie leasingu. Wiele mówi się o leasingu pracowników, ale i tak większość firm nie do końca wie o co z takim leasingiem chodzi. A jest to nic innego jak wynajem. W leasing można wziąć samochody, maszyny czy sprzęt komputerowy, ale można również w takiej formie zatrudnić pracowników.

Jak skorzystać z leasingu pracowniczego?

leasing pracowników toruńZacznijmy od tego, że pracownicy, których można wynająć, zatrudniani są przez firmy oferujące ich wynajem. Takie wyspecjalizowane firmy zatrudniają swoich pracowników na kontraktach lub umowach a następnie wypożyczają ich innym firmom do zrealizowania konkretnych zadań lub projektów. Za leasing pracowników Toruń firmy korzystające płacą miesięczną opłatę, na którą otrzymują fakturę. No i teraz wyjaśnijmy zalety, jakie z takiego rozwiązania czerpie firma korzystająca. Nie musi ponosić stałych kosztów zatrudnienia pracowników, bo wynajmuje ich tylko do określonego zadania albo na określony przedział czasu. Firma korzystająca z leasingu pracowników otrzymuje fakturę, którą po prostu wrzuca w koszty prowadzonej działalności. Od strony księgowości jest to bardzo proste, bo nie trzeba prowadzić rozliczeń kadrowo-płacowych. A wynajęcie pracowników to kwestia ustalenia warunków współpracy z firmą, która taki leasing pracowniczy oferuje. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pracowników.

W powyższym modelu korzyści odnosi każda z trzech stron tej umowy. Wynajmowani pracownicy otrzymują bardzo dobre wynagrodzenie. Z ich pracy profity czerpie również firma pośrednicząca w ich zatrudnianiu. Firma korzystająca z leasingu pracowników może zrealizować swoje cele bez zbędnej biurokracji związanej z koniecznością ich zrekrutowania oraz zatrudnienia.