Miękkie okrycie kąpielowe

 

Pojawienie się dziecka w domu, zawsze wywraca dotychczasowe życie rodziców do góry nogami. Od tej pory na pierwszym miejscu są potrzeby najmłodszego członka rodziny. Żeby właściwie o maluszka dbać, konieczna jest posiadanie kompletnej wyprawki.

Jak wyglądają okrycia kąpielowe dla dzieci?

Okrycie kąpielowe z kapturemKąpiel maluszka jest często kłopotliwa dla rodziców, ponieważ nie mają oni jeszcze doświadczenia i obawiają się o bezpieczeństwo malca. Warto ograniczyć negatywne sytuacje do minimum i zaopatrzyć się w zestaw kąpielowy. Znajdziemy w nim wanienkę, podstawowe kosmetyki, stelaż czy okrycie kąpielowe z kapturem. Każdy z nas po wyjściu z wanny czy spod prysznica, chętnie otuli się miękkim ręcznikiem, który wchłonie znaczą część wody z naszego ciała. Podobnie mają maluszki, które są kąpane w wanienkach przez ich rodziców. Okrycie kąpielowe jest specjalnie stworzone dla takich maluchów, gdyż mają one optymalny rozmiar i posiadają praktyczny kaptur, dzięki czemu można jednocześnie osuszać główkę dziecka i wycierać resztę ciała. Ręczniki są wykonane z miękkiej bawełny, materiału frote lub nowością są bambusowe okrycia. Dostępne są w różnych kolorach i znajdziemy je niemalże w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Z pewnością każde dziecko polubi takie okrycie po kąpieli, które go szybko osuszy i zapewni komfort po wyjściu z ciepłej łazienki. Warto mieć w domu przynajmniej dwa okrycia kąpielowe dla dziecka, żeby je mieć na zmianę, ponieważ są znacznie lepsze od klasycznych ręczników kąpielowych bez kaptura.

W każdej wyprawce powinno się znaleźć okrycie po kąpieli w formie ręcznika z kapturem. Można nim szybko osuszyć maluszka. Ręcznik można prać tak samo jak inne tego typu rzeczy, czyli w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni Celsjusza.