Materace lateksowe i z pianki termoelastycznej

Na polskim rynku znajduje się duży wybór, jeśli chodzi o materace. Oprócz materacy sprężynowych można wybrać także materace lateksowe, które cieszą się duża popularnością. W materacach lateksowych wykorzystywana jest specjalna pianka lateksowa.

Materace z lateksu dla alergików i materace z pianką

producent materacyPowstaje ona dzięki połączeniu lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem pochodzącym z drzewa kauczukowego. Lateks to materiał, który cechuje się dość dużą trwałością, wytrzymałością. Poza tym dla lateksu charakterystyczna jest tzw. elastyczność punktowa. Lateks potrafi bardzo dobrze dopasować się do kształtów ciała. To zapewnia wysoki komfort oraz higienę snu. Ciekawe jest to, że materac lateksowy posiada specjalny system otworów. Dzięki temu nawet w trakcie snu wnętrze materaca jest cały cza wentylowane. Każdy producent materacy ma w swojej ofercie dobre materace lateksowe. Warto też wspomnieć o innych właściwościach materaców lateksowych. Okazuje się, że ich wnętrze ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Materace lateksowe bardzo często poleca się alergikom. Są to materace droższe niż materace sprężynowe. Można je kupić za nieco ponad 1000 zł. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych znajdują się też specjalne materace piankowe. Są to materace wykonywane z pianki poliuretanowej. Pianka termoelastyczna ma bardzo charakterystyczne działanie. Zwiększa ona swoją elastyczność pod wpływem temperatury ciała.

Taka pianka potrafi przejąć ciepło z ciała, a następnie dopasować się do jego kształtu. Kiedy dojdzie do odkształcenia, pianka zaczyna wracać do swojej pierwotnej struktury. W porównaniu z pianką poliuretanową pianka termoelastyczna cechuje się większą elastycznością. To z kolei sprawia, że komfort snu na takim materacu jest jeszcze większy. Takie materace kosztują od kilkuset do ponad 1000 zł.