Materac dla dwojga

 

Materac to bardzo ważny i istotna rzecz w każdym domu, nie wyobrażamy sobie, żeby mogło jej nie być. Czy materac jest faktycznie aż taki ważny? Oczywiście, że tak, ponieważ śpimy na nim, a od tego, jak nam się śpi, jak się czujemy zależy tak wiele aspektów, praktycznie całe nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego też warto przykładać bardzo wielką wagę do tego, jaki kupimy sobie materac, bo to z kolei później będzie wpływać na nasze codzienne życie.

Idealny materac dla dwojga

materace kieszeniowe 140x200Małżeńskie, a może raczej podwójne łóżka mogą mieć wiele wymiarów. Taki najmniejszy to będzie 140×200. Oczywiście może być również 120×200, ale to już będzie zdecydowanie za ciasny na to, żeby można było się porządnie wyspać. W każdym razie mamy dostępne jeszcze większe rozmiary, bo 160×200, 180×200, oraz 200×200, czyli największy. No i jeszcze większe, ale to już są mniej standardowe rozmiary. W każdym razie na wymienione powyżej wymiary łózek znajdziemy spokojnie takie materace, jakie tylko chcemy. Najczęściej sprzedawane są materace kieszeniowe 140×200, bo to jest taki najczęstszy rozmiar łóżka. Jeżeli rozmiar mamy już dobrany to skupmy się na doborze twardości materaca. też mamy skalę, którą powinniśmy przeanalizować, najlepiej empirycznie i zdecydować, czy wolimy trwalszy, czy bardziej miękki. I starajmy się wybierać zawsze materace kieszeniowe, nie piankowe, bo są one dużo lepsze, mają wyższą jakość i wolniej się zużywają.

Wybór materaca jest bardzo ważny, na tyle, że można spokojnie udać się do sklepu po pomoc, położyć się, sprawdzić, jak nam się śpi, ogólnie zdecydować mądrze i na podstawie własnych doświadczeń, a nie bezmyślnie. Takiego zakupu nie dokonujemy codziennie, a jeżeli wybierzemy dobrze, to materac służyć będzie nam bardzo długi okres czasu.