Marki soków owocowych

Dla wielu osób sok owocowy jest stałym składnikiem diety, ponieważ świetnie smakuje i dostarcza cennych witamin i składników mineralnych. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie każdy sok jest taki sam, bo są lepsze i gorsze.

Jakie owoce znajdziemy w sokach?

firmy produkujące soki owocowePowszechnie uważa się, że soki są zdrowe, ponieważ mają w swoim składzie owoce, ale bywa, że nie tylko je. Zbilansowana dieta zakłada, że należy codziennie spożywać pięć porcji warzyw i owoców w różnej formie. Możemy jeść na surowo w całości, piec, gotować lub robić z nich sok. Jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu, to również możemy kupić gotowy sok w butelce czy kartonie. Jednak trzeba uważnie czytać ich etykiety, ponieważ nie każdy będzie zdrowy. Firmy produkujące soki owocowe często dodają do nich wodę, cukier czy zagęszczacze. Jednak nie wszyscy producenci to robią, gdyż znajdziemy także soki w stu procentach naturalne bez zbędnych dodatków. Mogą one być pozyskiwane w tradycyjny sposób lub wolno wyciskane lub tłoczone na zimno, co jest obecnie najlepszą metodą. W sprzedaży przeważnie znajdziemy soki pomarańczowe, jabłkowe i wieloowocowe, gdyż takie najchętniej wybieramy. Jednak znajdziemy również mieszane soki owocowo – warzywne, które nieco inaczej smakują, ale są równie wartościowo. Można je spożywać w ciągu dnia, zastępować nimi wodę czy traktować jako pięć porcji owoców i warzyw w ciągu dnia. Na rynku znajdziemy dziesiątki firm produkujących soki naturalne, które nie są przetworzone i nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów.

Takie soki warto wprowadzać do diety każdego z nas, a także dzieci. Jeżeli nie lubimy jakiegoś owocu, to warto wypić sok z jego zawartością, ponieważ w towarzystwie innych produktów może smakować zupełnie inaczej, przez co będzie nam smakować.